1. iç mekan tasarımını çokça sevdiğim yer. farklı bir havası var. her girdiğimde istemsiz bir şekilde mutlu oluyorum. *

  dondurmaları lezzetli, hatta denediklerim arasında ilk sırada yer alır desem abartmış olmam bence. türk kahvesini(közde pişiren yerler dışında) daha güzel yapan bir yere rastlamadım. sonra çikolataları var bir de. sayfalarca anlatılası...

  lavi var mesela. her gittiğimde bir paket almadan çıkamıyorum mekandan. * portakalın çikolatayla uyumunun en güzel örneklerinden biri olan bonte adında drajeleri var. bir de iradenize güvenmiyorsanız almamanız gereken madlen çikolataları var zira bir oturuşta hepsini bitirmek isteyecek kadar iyiler.

  alacağınız hizmetin mekandan mekana değişebileceğini de söyleyeyim. birisinde 20 dakika sipariş beklerken birisinde de(çok daha güzel bir sunumla) kısa süre içerisinde siparişinizi getirebiliyorlar. zaman içerisinde bu durumun değişmesi dileğiyle.
 2. kahve dunyası değil de ismi çikolata dunyası olsa daha iyi cunku hıcbir kahvesini begenmıyorum artı konseptlerini ve calısanların samimiyetsizliklerini de begenmıyorum. kaynamıs kahveleri olmuyormus makine kopuklu cıkarıyormus
  suvari kahve konseptlerinde yokmus
  diğer sehirleri bilemiyorum ama hatay kahve dunyasına cıkolata almak dısında girilmez.
  dn :antep fıstıklı bitter cıkolataları cok iyi
 3. çalışanlarının üzerlerindeki kıyafetlerin temizliği maslak sanayii'deki ustaların iş tulumlarından hallice olan mekan, üstüne masaya getirdikleri siparişleri gözünüzün önünde elleriyle tabaklara koyarken hiç rahatsızlık duymazlar. bu durumları ilettiğiniz mağaza yetkilisi, umursamazlık ve rahatlığın nereden kaynaklı olduğunun ispatı gibidir. ( şimdi iftira atıyorsun isimsiz konumsuz itham ediyorsun diyenler olabilir. nasılsa burada biz bizeyiz şahit olmak isterseniz forum istanbul şubesine uğrayabilirsiniz.)
 4. yeşilköy'deki şubesi sakindir. kafa dinlemek için gidilebilir. çay satmamaları biraz sinir bozucudur.