1. kamil; erişkin, ağırbaşlı, eksiksiz, uyumlu anlamını taşıyan erkek ismidir.
  malesef argo jargonda farklı anlamlarda kullanılır. kamil isimlileri tenzih ederek yazıyorum.

  işbu giri gülümsetmek üzere yazılan bir yazıdır. kamil diyorlar ama ben burada kamil'i özel isim anlamında kullanmayacağım.
  kezbanus yazımda ve bu yazımda kesinlikle insanları yaftalamıyorum, önyargıyla yaklaşmıyorum.

  diğer erkekleri tenzih ederekten başlıyayım
  bu erkekler kezbanuslardan farklıdır. öncelikle sosyal medya profillerinde belden yukarı cıbıldak bir resim koyarak işe başlarlar; "benim seksi kaslarım, omuzlarım var, ben yakışıklıyım, seksiyim" imajı yansıtmaya çalışırlar. "nah yakışıklısın!" deyip geçmek lazımdır.

  sonra efendim kesinlikle arabayla poz verirler. diğer erkeklere göre üstündürler, arabaları vardır ve arabaya kız atmak onlar için olimpiyat rekoru kırmakla eş değerdir.

  tabi olaya entellik de katmak gerekir. bu nedenle strabucks vs gibi yerlerde kahve içmeleri lazımdır. o kahve içilip, o resim sosyal medya hesabında paylaşılmak zorundadır. başka çare yoktur.

  bazıları insanı hayrete düşürecek şekilde bayanlara doğru duyarlı değer değil de, hunharca, abartarak, yılışarak değer verirler. kamilusların tepe noktası bu noktadır işte.

  bu kamiluslar (bakın abazan demiyorum.) sevdiği, sevmediği bilimum her dişiyi yatağa atıp skor tabelasına puan olarak yansıtırlar. kendince "o birrrr romeodur", "o birrrrr don juandır". uuu beybi romeo'luğu kim kaybetti de sen buldun?

  bir de bunlar acayip ego manyağıdır. kendini o kadar üstün hisseder ki prens charles onların yanında varoş kalır.

  bunlar ikiye ayrılır; sinsi olanlar ve görsel olanlar. görsel olanlar reel, sanal her platformda wc'ye gitse resim atıp paylaşır. sinsi olanları işlerini show yapmadan halleder. derinden derine serengeti ormanlarında avına pusu kurmuş bir leopar gibi tetikde sessiz sakin beklerler. artık şanslarına zebra mı çıkar, ceylan mı çıkar, gergedan mı çıkar bilinmez. o kendi av sahasından dışarı çıkmaz.

  ve tabi son olarak bir de şu var ki (o da kezbanuslarla beraber yaptıkları bir şey)

  sosyal medya hesaplarında isimlerini birlikte kullanırlar. örneğin, kezbanusun hesabındaki ismi "kezbanus kezo - kamilus kamilus" şeklinde iken, kamilusun hesabındaki ismi de "kamilus kamilus - kezbanus kezo" şeklindedir. yani isimlerini önlü arkalı kullanırlar.

  (bkz: kezban)