• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (2.38)
kanıt ateş üstünde
kaan ve rüzgar yetimhanede büyüyen iki kardeştir. geçmişte yaşanan büyük aile dramı ve trajik kaçış hikayesinin sonunda iki kardeş yetimhaneye bırakılır. kaan beş, rüzgar iki yaşındayken hayatları tamamen yön değiştirmiş ve birbirlerinden başka tutunacak dalları kalmamıştır. ancak onlar, aralarındaki sevgiden sımsıcak bir hikaye yaratır; anne-babasız büyümenin zorluklarından sıyrılıp kendilerine bir yön çizerler. kaan polis olur, rüzgar ise cinayet hikâyelerini kaleme alan yazar. biri cinayet bürosunda gerçek katillerin peşine düşerken, diğeri romanlarında hayali karakterlerine cinayet işletip, polisçilik oynar. ancak kaan ve rüzgar’ın dünyası, ömer’in ortaya çıkışıyla yerle bir olacaktır. bir zamanlar çocukken arkadaş olan kaan ve ömer artık düşmandır. ve onların düşmanlığının tam ortasında rüzgar durmaktadır. ikisinin de derdi kardeşidir ve bu, sevgi kadar intikamın da yolunu açacaktır.

tüm bunlar olurken hayat durmaz elbet. karakterilerin yanı sıra cinayet masasının sürekli çözmek zorunda olduğu vakalar hiç bilinmeyen insanların hayatını gözler önüne serer. genç yaşına rağmen birçok cinayeti zekası ve önsezileri ile aydınlatan baş komiser kaan, aralarında tolga, melis, arif, kevser ve naz’ın yer aldığı çok başarılı bir ekiple çalışmaktadır. amerika’da eğitim alıp sonradan bu ekibe dahil olan asya’nın gelişi kaan’ın tüm çalışma düzenini bozar. kaan ve asya, hem kişilik hem de çalışma biçimi olarak taban tabana zıttır. kaan ile asya arasında hiç bitmeyecek gibi duran bu didişme aslında gittikçe büyüyecek olan bir aşkın da habercisidir.
 1. kanal d nin bugün başlayan dizisi.

  geçtiğimiz yıllarda yapılan kanıt dizisini beğenerek izliyordum. bugün bu dizinin başlayacağını görünce gerçekten çok sevindim. günün geri kalanını bunu izliyerek geçireceğim. sizede tavsiye ederim. *
 2. olmamış dizi. polis olaya müdahale ettiğine göre asayiş şubede çalışıyor. fakat eski dizide cinayet şubeydi.

  kuaföre girip koltuğa oturmalar, gözü dönmüş adamın(!) üzerine yürümeler filan. senaryo çok ucuz olmuş.

  ayrıca dizinin bariz bir şekilde "aşk" üzerinde geçeceği gerçeğini de atlamayalım. basit bir yaz dizisi. tek farkı ege ve şive yok. eski dizinin ekmeğini yiyecek ama onun tırnağı olamaz.
 3. umut vaat eden dizi. kadın başrol oyuncusunu biraz ruhsuz buldum ama erkek başrol oyuncusu (tansel öngel) sempatik max payne :)
 4. yeni gelen soğuk kız ve sempatik erkeğin didişmeyle başlayan aşk hikayesi üzerine kurulmuş,eskisinin basit bir versiyonu olmuş. ama yine de bi umut düzelir diye izlenebilir tabi.
 5. 8. Bölümüyle final yapacağı duyurulan dizi. fragman
  Yine apar topar ve anlamsız bir bölümle biten bir dizi (bkz: Galip derviş)
  Kanald'nin dizi politikasına gıcık olduğumu söylemiş miydim :/
  Final editi:
  !---- spoiler ----!

  maşallah dediğim 3 gün yaşamıyor :/

  !---- spoiler ----!