1. aşırı hücre üremesinin dizginlenememesine, yani kontrolsüz olarak yıkımdan çok yapım olmasıdır. oluştuğu ve doku ve organdan başka organlara sıçraması metastaz 'dır.

  dünyada ölüm nedenleri arasında kalp damar hastalıklarına balı ölümden sonra 2. sıradadır. 2030 yılı ve sonrasında 1. sıraya yükselmesi beklenmektedir.

  kalıtımsal faktörler yanında alkol ve tütün kullanımı alışkanlıkları, çevre kirliliği, cinsel davranış, meslek türleri, ilaçlar, genetik yatkınlık ve beslenme alışkanlıkları hastalığın nedenleri arasındadır. beslenme alışkanlıklarının kanser sebeplerinden %30luk bir bölümünü oluşturduğu söylenmektedir.
 2. vücudumuzda her gün yüzlerce kanser hücresi oluşmakta ama bağışıklık sistemimizce öldürülmektedir. ne zamanki bu denge bozulursa hastalık ortaya çıkmaktadır. buradan hareketle kanserin büyük ölçüde bir bağışıklık sistemi hastalığı olduğu da söylenebilir.
 3. !---- spoiler ----!

  bugun kanser denen seyin tedavisi bulunsa ve kanser tamamen ortadan kalksa, ortalama insan omru 70-75 yildan 150-160 yila cikar.

  !---- spoiler ----!

  malum sitedeki favori yazarım @diesel1907 kanser konusu altına girdiği bir entry de yukarıda spoiler olarak paylaştığım tezi sunmuştur, insan ömrünün 150-160 yıla çıkacağını belirtmiş, sonuçta ölümler çok farklı sebeblerden oluyor çoğunu kansere veya dolaylı yoldan kanser = hücre ölümünemi bağlıyor acaba, bu görüşünü destekleyen argümanlarını okumak ve konuyu açmasını istirham ediyorum kendisinden, saygılar.
 4. insanlardaki bir kanser geninin (myc), tümör oluşmasına yardım ettiği bir süredir biliniyor. stanford üniversitesinde bazı kanserlerde fazla ekspres edilen myc geninin etkileri araştırılmakta. myc seviyesinin yükselmesi iki proteinin de fazla sentezlenmesine sebep oluyor: pd-l1 ve cd47. bu proteinler kanser hücrelerinin bağışıklık sisteminden saklanmasına yardım ediyorlar. myc geni inactive edildiğinde ise, bu proteinlerin seviyeleri ve tümör büyüklüğü azalıyor.

  mycnin fazla ekspres edildiği kanser hastalarının ileriki zamanlarda bu bulguyla geliştirilen tedavilerden yararlanabilecek olması çok sevindirici.
 5. çocukken yakalandığım illettir...
  3 ay yaşar diyenlere 33 yıl takmanın da mutluluğu paha biçilemez...
  yine de kimsenin başına böylesi felaketler gelmemeli, gelmesin...
 6. Amerika’daki Massive Bio merkezinden uygun fiyatlarla kişisel kanser tedavisi konusunda destek alın!

  Amerika’da yer alan Massive Bio merkezinden, kişisel kanser tedavisi konusunda destek almak isterseniz, massbio.io/tr sitesine girmenizi öneriyoruz. Bu sitede, Massive Bio iletişim bilgilerinden tutun, burada uygulanan kanser tedavi yöntemlerinin detaylarına kadar pek çok konu ziyaretçilerle paylaşılmıştır.

  Kanser’den hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız, doğru onkologlar tarafından doğru tedaviler almalısınız. Massive Bio bünyesinde, her biri alanında son derece başarılı olan çok sayıda onkolog görev yapmaktadır.

  Massive Bio üzerinde hastalara kişisel kanser tedavisi sunuluyor. Kişisel kanser tedavisi ile birlikte, her hastaya ayrı ayrı tedavi haritaları çıkarılmaktadır. Yani herkesin gen yapısı detaylarıyla incelenmekte ve buna uygun tedavi yöntemleri, hastalara iletilmektedir.

  Tüm kanser hastalarına şimdiden acil şifalar diliyoruz.

  https://massbio.io/tr
 7. illet hastalık