• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
kaptanın teknesi - sezgin kaymaz
"gelirken, ne kadar gerçeküstü varsa, hepsini beraberinde getirdi 'o'...'o'...vakitle birlikte, vakitlice gelen...hayatımı allak bullak eden, sonra da ortalığı bana toplatan...bir kapı aralandı üç gün önce ve 'o' girdi hayatıma...güneş kadar yakıcıydı, buz gibi don...deprem kadar yıkıcıydı, tufan gibi bir son...'o'ydu hepsi de...ruhumun tufanı, tufanımın nuh'uydu...kim, benim sandığım 'ben' olmadığımı öğretebilirdi bana?...vakti, bir kılıç gibi kuşanan kim olabilirdi?...kimdi, hiç tanımadığım halde, hep beklediğim?...sarı gözlü, kara giysili, o yakışıklı kimdi?...'o'ydu elbette!"üniversiteli öğrenci hayatının sebepsiz bir neşeyle anlamsızlık buhranları arasında gidip gelen olağanlığı içinde bir "kafa kızlar" muhabbeti... ve bu olağanlığın tepesine düşen olağanüstü bir aşk hikayesi - üç günlük bir şey... sezgin kaymaz'dan, şenşatır anlatılmış bir gündüz düşü daha... (kitap bilgileri idefix'ten alınmıştır.)
  1. hayatımda okuduğum, hediye ettiğim en güzel kitaplardan. etkisinden çıkamıyorsunuz ilk başta. ben bu kitabı okuyalı bir sene geçmiştir fakat bazı kısımlar aklıma geldikçe bi garip olurum yine.
  2. hani enfes bir şey yersin..zaman gecer o sey duser bir sekilde aklina ve yeniden duyarsin o tadi dilinde. öyle bir kitap bu.hatırladıkça çarpar kalbin.
    zahle