1. 4-5 NİSAN 2015'da İSTANBUL'da gerçekleştirilecek olan konferans. eğitim bilimleri ya da okul öncesi alanlarında çalışmak şart değil ebeveyn ve ebeveyn adayları da takip etmeli bence.

  "Zorunlu kitlesel eğitim bilgi evreninin sonsuzluğunu yok sayarak Yaacov Hecht'in dediği gibi küçücük bir karenin içine sıkıştırdığı "değerli bilgiyi" öğrenmemizi, bu karenin içindeki sisteme uyum sağlamamızı bekliyor. Böylece milyonlarca çocuğumuzu o karenin içine sıkıştırıyor. Bu karenin içinde istenildiği gibi varolabilenleri ise başarılı sayıyor.

  Oysa karenin dışında tüm farklılıklarıyla, çeşitlikleriyle, farklı alanlardaki güçlü özellikleriyle mutlu çocuklarımız var. Karenin dışında yüzlerce farklı alternatif var.

  Bu nedenle sizleri 4-5 Nisan'da düzenlenecek konferansta karenin dışındaki çocukluğu, karenin dışındaki alternatiflerden bazılarını keşfetmeye, beraberce anlamaya ve tartışmaya davet ediyoruz.

  *Konferans sırasında İstanbul'daki alternatif okullar anne-babalar ve uygulayıcılarla buluşmak ve kendilerini tanıtmak için stand açacaklardır.

  **Konferans sırasında simultane, atölyelerde ardıl çeviri yapılacaktır."

  buradan ayrıntılı bilgi alınabilir.

  aklıma şu karikatürü getirmiştir. tersi hedefleniyor tabi, ismiyle müsemma.