• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (5.00)
karınca kapanı - fırat tanış
münevver sarıselimoğlu, başta inşaat sektörü olmak üzere pek çok alanda faaliyet gösteren büyük bir holdingin sahibi olan güven sarıselimoğlu'nun eşidir. sürekli kocasının gözetimi altında yaşayan, baskı ve şiddet gören münevver oldukça mutsuzdur. kocasının biraz canını yakmak, intikam almak için bir plan arayışına girer. arkadaşı özgür aracılığı ile hiçbir şeyden korkusu olmayan mafya galip ile tanışır. galip, münevver'in intikam duygusunu birkaç adım öteye taşıyaraki kimsenin hayal bile edemeyeceği bir plan kurar. sonucunda ise güven'in hiç hesaplamadığı bir koas ortaya çıkacaktır... sevilen, başarılı oyuncu fırat tanış'ın ilk kez yönetmen koltuğuna geçtiği suç ve gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda kendisine cüneyt uzunlar, neslihan yeldan ve idil vural gibi isimler eşlik ediyor.
  1. vizyona girişinden 2 yıl kadar sonra, yani bir kaç gün önce haberimin olduğu filmdir. bol diyaloglu, zaman zaman saçmalıklarında olduğu ancak gayet beğenerek izlediğim, izlerken kendimi tiyatroda hissettiğim, fırat tanış'ın ilk yönetmenlik denemesi.
  2. bildiğim kadarıyla zaten tiyatro uyarlaması olan film. bana ekranda çok yapay geldi, neden olduğunu bilmiyorum. tiyatroda izleseydim daha çok etkilenirdim diye düşünmüştüm izlediğimde.
    feyza