1. 1912 yılında kurulmuş, renkleri yeşil-kırmızı olan, izmir'in kuzey yakasında bulunan bir spor kulübüdür. 9 branşta mücadele vermektedir. taraftarı takımına inanılmaz derecede bağlıdır ve her koşulda, her branşta, her şehirde desteklemektedir.

  iki kere atatürk tarafından bizzat ziyaretle şereflendirilmiş ve yine atatürk'ün isteğiyle armasına türk bayrağı eklenmiştir.

  ezeli rakibi göztepe'dir
 2. modern bir basketbol salonuna* ve çok sağlam bir basketbol seyircisine sahip kulüptür. buraya gelen takımlar deplasmanda olduklarını iliklerine kadar hisseder. istanbul takımları iyidir güzeldir ama seyirci niteliği açısından pek parlak değiller. efes seyircisi seviyeli ama ruhsuzdur. fenerbahçe euroleague'de finel four'a koşuyor mesela, seyircisi de destek ruhuna sahip ama seviyesiz. karşıyaka taraftarı ise hem tüyleri diken diken eden bir destek ruhuna sahiptir, hem de oyunun tüm kurallarına ve dinamiklerine hakim tam bir basketbol seyircisidir. istanbul'da ve ksk arena'da maç seyretmiş olanlar ne demek istediğimi anlayacaktır. tabii bunda salonun bulunduğu yerin de payı çok büyük. (bkz: bostanlı)
 3. basketbol maçlarındaki atmosfer partizana benzer. şehirde basketbol kültürü vardır. ekoldür karşıyaka. keşke futbola ayrılan bütçeyi kısıp basketbola kaydırabilse yönetim. ufuk sarıca ile 1 numaralı kupa olan euroleague te olmamaları için hiç bir sebep yok çünkü.
 4. 2 de 2 galibiyet yaptıktan sonra seriyi 3 maça çıkarmak üzereyken hep aksilikler yaşamakta olan takım. tabi ki de futbol ekibinden bahsediyorum.

  kupalara değil acılara sevdamız !
 5. 2014 2015 sezonu basketbol ligi yarı finalde kendi bütçesinin en az 10 kat üstünde olan fenerbahçe ülkeri 3 - 1 eleyip 28 yıl sonra finale çıkmıştır. rakip efes.

  daha önce söylemiştim euroleague te oynamamaları için hiçbir sebep yok. 4 milyonluk bütçeyi oluşturdukları anda seneye i feel devotion.
 6. futbol takımını süper ligde görmek istiyorum. istanbul'a gelsinler de bi izleyeyim abi ya.
 7. şampiyon!
 8. haramilerin saltanatını yıkmıştır. ellerine sağlıktır. 30+30=60 milyon euro nere 2,5 milyon euro nere? darısı diğer izmir kulüplerinin, diğer branşların başına. ayrıca, gözünü seveyim seküler muhitlerin...
  mutlu
 9. birçok branşta faaliyet gösteren ve özellikle son zamanlarda basketbol takımının yaptığı atılımla ismini duyuran izmir kulübü. şampiyonluklarla ilgili ilginç bir detay ise türkiye basketbol liginde iki şampiyonluğu bulunan ekibin, şampiyon olduğu iki sezonda da(86-87, 14-15) sezonun ilk avrupa maçlarını yunan paok takımıyla oynamış olmasıdır.
 10. bugünkü fenerbahçe karşılaşmasında cumhurbaşkanı aleyhine dakikalarca tezahürat yapabilmiş, cesur taraftarları olan 105 yıllık bir kulüptür.