1. civarındaki illere kıyasla daha bir yaşanabilir olan, ortasından geçen kanal porsuk çayının çakması gibi duran ilimizdir.
 2. liseyi okuduğum şehir. öğrenciler adına yapacak pek aktivite olmamasına karşın üniversitenin gelişmesiyle birlikte yeni yeni öğrenci dostu mekanlar açılmaya başlamıştır.
 3. tüik verilerine göre türkiye'nin en temiz ili.
 4. gölköy acemi birliği'ni bünyesinde barındıran şehir.
 5. sadece iki havayolunun uçtuğu batı karadeniz ili.
  ya en iyi havayolu ile uçacaksın (bkz: thy) yada en kötüsü ile (bkz: pegasus)
  ortası yok yani. hayır thy niye kastamonu'ya uçuyor ki? biletler 180'den aşagı değil zaten.
  koyun anadolu jet'i şu rotaya artık sayın teheya yetkilileri!
 6. karadeniz makyajlı iç anadolu kenti.
 7. 2,5 sene yaşadığım sehir. insanlari sakindir , saygilidir muhafazakar bir sehir olmasina ragmen kimse kimseye dönüp bakmaz. piknik alanları , ormanları pek bir guzeldir.
  eger giderseniz eski kastamonu evlerini gormeden , etli ekmek yemeden sakin gelmeyin. bir de çarşıda kaşarlı pide yapan yerler vardır , mutlaka tatmalisiniz.
  çok özledim kastamonu'yu , hayatımın en güzel zamanlarını burada geçirdim. yakın zamanda mutlaka gidip eski evimizi gormek istiyorum. acaba çok değişmiş midir ?
  beid
 8. burada sevildiğini duyunca şaşırdığım şehir. iki kez gittim ikisi de berbattı. öncelikle o toplu taşıma araçlarındaki kitle beni şoka soktu. hadi deodorantı geçtim ama börek, köfte, pide yemek nasıl bir görgüdür. şehir planlaması zaten bir garip. kanalın etrafındaki esnafın saçmalığı, düzgün bir oturulacak alan olmaması. o pişmaniyeden bozma çekme helvası var. her yerde onu gördüm. başka bir şey satmıyorlar sanırım. bir de taşköprü sarımsağı için evi falan üstüne yapmanızı isteyecekler. fiyatlar fiyat değil.

  iki senede belki yaşanacak bir seviyeye gelmiştir diyorum yorumlardan sonra.
  sezgi