• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
Yazar vedat çelik
kayıp kromozom - vedat çelik
insanoğlu, cennet’ten kovulduğundan beri devamlı ölümsüzlüğün, ölüme çare bulmanın, yaşlanmayı durdurmanın peşinde koşup durdu. geçmişte bu ölümsüzlük araştırmaları genel olarak sihir, büyü, simya ve efsanelere dayanıyordu, ancak bilim artık çok ilerlediğinden, insanoğlu bilimsel olarak ölüme çare bulmanın peşine düştü; bu uğurda savaşlar çıkardı, toplama kamplarındaki insanları kobay olarak kullandı ve muazzam servetleri bu amaç için harcadı.
kayıp kromozom ne anlama geliyordu? hazreti isa’nın şu ana kadar açıklanmamış 2000 yıllık sırrı neydi? hitler’in kavanozu’nun içindeki kağıtlarda neler yazıyordu?
kayıp kromozom’u ararken, new york, londra, paris, lübnan, vatikan, milano ve istanbul’da geçecek soluksuz bir maceranın içinde kendinizi kaybedecek, müslüman, hristiyan ve yahudiler arasında diyalogu istemeyen ve dinler savaşını çıkarmayı amaçlayan korkunç bir suikastın sahne gerisindeki amansız mücadeleye tanık olacaksınız.
(tanıtım bülteninden)
 1. kitapcı rafında gördüğümde önce kapak resmi dikkatimi çekti. mistik, fantastik kurgulu bir kitap olarak düşündüm. ilk sayfalarına baktım ve düşünmeden aldım. politik-fantastik bir kitap.
  kurgusu ve işlenen konular çok güzel. okumaya başladığınızda olayı yaşıyorsunuz ve orada olmak istiyorsunuz.
  yazar dünyadaki bütün gizli bilgilerden bahsediyor .hitler'in kavanozu'ndan, onlar meclisi'ne kadar. politik oyunlar, deşifreler ve temposu hiç düşmeyen bir kitap.
  okunmasını tavsiye ederim.