• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
kayıp şehir
kayıp şehir, 14 eylül 2012'de kanal d'de yayınlanmaya başlayan televizyon dizisidir. dizide istanbul'un beyoğlu semtinin arka sokaklarında yaşanan, yoksulluğun sebep olduğu insanlık trajedileri, kadınların, çingenelerin, travestilerin, hatta siyahilerin uğradığı ayrımcılık, işçi ile emekçi sorunları ve sokak çocuklarının şiddet dolu dünyası farklı bir dille gözler önüne serilmiştir.
 1. ilk bölümleriyle "işte bu ya" dedirtip kendine çeken fakat sonlara doğru klasik türk dizisi senaryolarına dönen ve tabi ki erken biten dizi. yine de güzeldi be. baş karakter aysel'i gökçe bahadır canlandırdı ve bir rol bir oyuncuya bu kadar yakışır diyorum sadece.

  bir de, irfan'ı unutursam yüreğim kurusun. sen iyiydin be adam, sen hep çok iyi oldun... *
 2. daha yeni bir kaç bölüm izlediğim,yıldırım türker ve murat uyurkulağın senaryo ekibinde olduğunu öğrenip şaşırdığım,klişelerle dolu bir türlü içine giremediğim dizi.
 3. Tv2'de hafta içi hergün sabah 8.30 ve hafata sonu da 9.30 da yeniden yayınlanan dizi bugün ilk bölümdü.. Saat 11e kadar izlenilir.. Gökçe bahadırın oyunculuğu ve sezen'in dizi için yaptığı şarkı için.
  https://www.youtube.com/watch?v=bbG0Hq-PP_M
 4. oyunculukların kalitesi ile hatırladığım dizi. gerçek hayatları anlattığı için siyahilere değindiği için sex işçilerini gösterdiği için kısaca istanbul'un makyajsız yüzünü anlattığı için yıllar sonra da olsa tekrar açıp izlenir. ayırca ahmet mekin ustayı görmek bile başlı başına bir güzellik.
 5. atlantisi hiçbir yerde bu kadar iyi anlatan bir dizi görmedim.görsel kalitesi de suyun altında çekim yapılmasına rağmen muazzam nitelikte.ölmeden önce izlenmeli.