• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (6.50)
kelebek - kathryn harvey
beverly hills’te, seçkin bir erkek giyim mağazasının üst katında bulunan kelebek adında özel bir kulüp. orada tüm bilgiler gizli. yalnızca en cesur olanlar üye olabilir ve herkes tek bir kişi önerebilir. maskeli bir hırsız, soylu bir beyefendi, bir müttefik askeri ya da kovboy. sizi gizli cinsel fantezilerin dünyasına çekmek için oradalar… düşlediklerinizden de ötesi için…

hırslı bir avukat, jessica. cömert bir işletmeci, trudie. ve başarılı bir doktor, linda. onlar maske altına gizledikleri arzularını bir bir yaşamak için sabırsızlanıyorlar. gerçek hayatlarında hiç olmayacağı kadar.

ama onlardan daha gizemli biri varsa o da kelebek’i yaratan kadındı. kimliğini saklamak için adını, aksanını hatta yüzünü bile değiştirmişti. ve artık tek arzusu, çocukluğundan beri peşinde olduğu şeyi – onu zirveye taşıyacak veya çevresindekilerle birlikte onu yok edecek olan gizli bir saplantıyı – hayata geçirmekti.

şehvetin, umutların ve hayallerin gerçeğe dönüştüğü, fantezilerin vahşi birer nehir olup aktığı bir yer… güç ve arzuya susamışlığın hikayesi. alıntı- kitapyurdu
 1. ön yargıları yıkmak.. evet tam da bunu demek istiyorum okuduğum bu kitapla alakalı olarak . zira kapağı birer şehvet timsali gibi dursa da aslında sizin çıkaracağınız çok dersler vardır o sayfalar ardında . en başta aldatılmayı ve yakıcı etkisini sonra bir kadının intikam duyguları üzerinde tırmanırken gösterdiği cefayı ve sonrası sefayı nasıl elde ettiğini ve zekasını görürsünüz . kadınların bambaşka dünyaları olduğunu anlamanızı sağlar bu kitap . hiç bir kişisel gelişim kitabında göremeyeceğiniz saklı hazineleri de keşfetmeniz cabasıdır .

  değişen duyguların , sabrın , kimi zaman arkadaşlığın ve ilişkilerin gerçek dünyasının yansıması kelebek ' de geçenler .
 2. bir kadın intikam almak isterse şayet, önünde kimse duramaz.
  çoğu kişi kitap kapağına bakarak aman be +18 diye yorum yapmasın ki, aynı hatayı yapanlardanım.

  sayfaları çevirdikçe,kahramanımız rachel'in yaşadığı ,(taa 14 yaşından beri ) kendisine yapılanlar ,ailesinden ayrılmak zorunda kalması v.s kitabı bir aşk romanı olmaktan öteye taşımakta. işin içine bir de kendisini kullanan erkek karakter girince. asıl ve en önemlisi kadının bunu anladığında ,
  iş hele ki intikam duyguları ile pekişince, hele ki intikam mekanı kelebek kulübü adında bir yer olunca, avımız danny 'de örgüyü tamamladığında , yazarın oldukça başarılı geçişleri ,geri dönüşleri kitabı okunur kılıyor.sıradan bir kitap değil bu .

  anladığım, kadınları asla kızdırmamalı veya sonuçlarına razı olunmalı.

  unutmayın, intikam soğuk yenen bir yemektir.