kemal sayar

Kimdir?

hacettepe üniversitesi tıp fakültesi mezunu olan kemal sayar, uzmanlığını marmara üniversitesi tıp fakültesi psikiyatri ana bilim dalında tamamlamıştır. daha sonra sıra ile vakıf gureba eğitim hastanesi'nde ve çorlu asker hastanesi'nde psikiyatri uzmanı olarak çalışmıştır. 28 kasım 2000'de psikiyatri doçenti unvanı almıştır. 2000-2004 yılları arasındakaradeniz teknik üniversitesi tıp fakültesi'nde psikiyatri ad öğretim üyesi olmuştur. 2002 yılında mcgill üniversitesi'nde tübitak araştırmacısı olarak ziyaretçi profesör ünvanıyla bulunmuş ve transkültürel psikiyatri ve psikosomatik tıp alanında araştırmalar yapmıştır. daha sonra bakırköy ruh sağlığı ve sinir hastalıkları hastanesi'nde dört yıla yakın bir süre başhekim yardımcısı ve 13. psikiyatri kliniği şefi , dört aylık bir süre de (vekil) başhekim olarak çalışmıştır. 2008 yılında profesör olarak fatih üniversitesi'nde öğretim üyeliğine başlamış ve üç yıl sonra marmara universitesi tıp fakültesi psikiyatri anabilim dalına geçmiştir. halen marmara üniversitesi'nde öğretim üyesidir.

çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapmış, açık radyo'da ve daha sonra star televizyonunda "ruhun labirentleri" isimli bir programı hazırlamış ve sunmuştur.trt'de insanlık hali adlı programı bir yıl yapmıştır. yirminin üzerinde kitabı olan sayar, edebiyatla da yakından ilgilenmektedir.

 

 

  1. "ruknettin'in kalbi için kehanetler" şiiri ile şairliğinin doruklarını yaşadığını düşündüğüm insandır. başka bir şiirinden o tadı alamadım. bir kez okuduktan-dinledikten sonra on kez daha okuyabilir-dinyebilirsiniz.

    "biraz yağmur kimseyi incitmez" - link
    yalan