1. küçük ve zavallı dünyasına açılan bir solucan deliği vasıtasıyla galaksilerarası gezinti yapma fırsatı bulan her sistem artığının içinde bulunduğu durum. bok olduğun konusunda seninle hemfikirim.
 2. mutevazi olamayan kibirli bireylerin takindigi hal. esefle kiniyoruz.
 3. insanlara kendini bir bok zanediyor diyen insanların yüzde doksanının da kendini bir bok zannediyor olduğu gerçeği :(

  istisnalar olabülüğ
 4. kendi benliğine bakan kişinin onu yüceltmesi gerekir. bu işlevsel bir savunma mekanizmasıdır. cieron'un da dediği gibi hayat kendi boyutuna körleşmektir.
  ayrıca ölüm gerçekliğinin kafa karıştırıcılığında, ölümle yok olan bir evren hayali kişinin kendini yüceltmesine felsefik bir temel kazandırabilir.
  bireyin kendi kişiliği ve benliği ile algıladığı evrenin tarafsız olmaması imkansız olduğundan, kişinin kendini bir bok sanmasının herhangi bir sakıncası yoktur.
 5. en çok ta bi boka yaramadığım zamanlarda kendimi bi bok sanıyorum. bi boka yaramadığımı daha sonra fark ediyorum tabii.
  iş güçle ugrastigimda ise bi boka yarayıp yaramadığımı düşünmeye zamanım olmuyor zat. ki buna ayıracak az da olsa bir zamanım olsa, öyle zannediyorum ki kendimi bi bok sanmam.
 6. kendini bir bok zannettiği için kanalizasyona atlayan adam şakası geliyor aklıma. beynin pazartesi gecesinden bu kadar yüklenmiş olmaması lazımdı.
 7. bir bok zannedenleri yargılama fırsatı yakalanmış yine. yine klasik ortadoğu kafası insanları ayırıp örselemeliyiz. dünya büyük yani herkesle ilişki kurmak zorunda değilsin. çekil köşene mütevazıysan. bir bok zanneden zannettiği kimlik altında ne bok yerse yesin. mesela bu başlık yüzünden ben de birilerini yargılıyorum ve paradokslar hoşuma gitmez.
  sezgi
 8. bu benim. ciddi ciddi kendimi bir bok zannediyorum ama oradaki "bok" kelimesinin birinci haliyle değil. yani kendimi bir şey zannediyorum diyeyim, siz anladınız ne demek istediğimi. bilmiyorum yani, kendimi bir bok zannetmeyip ne yapabilirim ki? zaten kaç yıl daha yaşarım? bir bok olamayacaksam ne işim var burada? dolgu malzemesi olarak mı miladımı doldurayım, nedir yani? çok soru sordum ama böyle işte, çoğu şeyi bilemiyorsun, bilsen de emin olamıyorsun. bence çoğu kişi de bir boktur aslında. he ama kendini olmadığı bir bok zannedenlere karşı ben de sizinle aynı fikirdeyim, yukarıdaki tüm yorumlara okumasam da katılıyorum. kesin haddini bildirmişsinizdir o şerefsizlerin.