1. erkeğe köpek muamelesi çekmektir. illa kendinize güven verecek bir canlı arıyorsanız gidin köpek alın o sizi korur.
 2. doğanın insanlara dayattığı, işin sonucunda tamamiyle doğal bir harekette bulunur bunu yapan hanım kızımız. insan var olduğu günden itibaren erkek ve kadın arasında belirli bir görev paylaşımı olmuştur.

  erkek dışarıya çıkıp kadına ve kendisine yetecek miktarda avlanacak, kadın ise evinde kalıp erkeğini bekleyip yuvalarını koruyacaktı. sanıyorum ki " yuvayı dişi kuş yapar " atasözü de buradan geliyor.

  tarihi ve tarihsel olayları konuşurken, tartışırken o zamanın koşullarına göre tartışmak konuşmak gerekir. ilk insanların yaşam tarzı ve aile hayatıyla bugünü kıyase etmek mümkün değil. kıyaslayanlarında aklından şüphe duymak gerek.

  sonuç kısmına gelecek olursak günümüzün şartları gereği, her iki tarafta birbirini sahiplenmek zorundadır. eskiden olduğu gibi erkek her şeyi tek başına sırtlayamaz. geçim zor, aileyi gecindirmek ekstra zor. elbette ki evin direği erkektir, ama şunu da unutmamak lazım;
  " bir binanın ana kolonunun sağlamlığı, diğer kolonların gücü kadardır "
  sekiz
 3. - koru beni
  + ?
  - götümü kolla
  + ??
  - kalkan ol. kabuk bağla beni. damıma çatı ol. yorgan ol lan bana. kılıf ol. prezervatif ol. sitoplazmama çeper ol aşkısı
  + dsfgjdfgfs
  - sdfhfsdf
  yok
 4. bakış açısı çok dar.. kimse sırf kendini korusun diye bir erkek aramaz. hiç bir kadın yapmaz bunu. zira kadınlar en çok "kendi" erkeklerinden korunmaya muhtaç. inanmayanlar maktül ve tecavüze uğramış kadınlara zarar verenlerin ne kadarının eş/sevgili/akraba/tanıdık olduğuna bir baksın.

  onun dışında korumak sevginin bir göstergesidir. sizi korumayan bir adamın/kadının sevgisinden şüphe edilir. sevgiden başka alacağı vereceği olanlarla ilişki kurmak ne kadar doğru onu da düşünmek lazım.