1. yüksek seçim kurulu (ysk) malatya il seçim müdürü gürsel dursun kişisel facebook sayfasında “kılıçdaroğlu’nun başı için evet” mesajını paylaştı. gürsel dursun, gelen tepkiler üzerine mesajı kaldırdı.

  referandumda oyların emanet edileceği kişilerden biri olan ysk il seçim müdürü dursun, cemal okan yüksel adlı bir kullanıcının mesajını alıntıladı.

  dursun'un alıntıladığı mesajda şu ifadeler yer alıyor:
  "vallahi evet, billahi evet, tallahi evet. kılıçdaroğlu'nun başı için, fakir fukaranın aşı için, anaların göz yaşı için, şehitlerin naaşı için"

  *bu adamlar da evet diyor ve bu adamlar bizim oylarımızı sayacak bilin istedim.
 2. Bu sebepten dolayı da herkesin sandığına sahip çıkmak için referandum günü bir görev alması lazım. Sandık başkanı olun, müşahit olun, seçim kurullarında görev almaya çalışın. Hiç değilse böyle oluşumlara destek olun ki halkın tercihleri sorumluların sorumsuzlukları arasında kaynayıp gitmesin: (bkz: https://oyveotesi.org/)
 3. 657 sayılı devlet memurları kanunu’na göre seçim ve referandumlar öncesi vali, kaymakam, rektör dahil devlet memurlarının oy tercihlerini belirtmesi disiplin suçu kapsamına giriyor. gorurseniz sikayette bulunun diyecegim ama kime sikayet edeceksin.
 4. şu anaların gözyaşı da bir dinmedi gitti. kaç seçimdir sözde "analar ağlamayacak" e bak ağladı analar. ama şimdi de onların gözyaşı için istiyor oy. ulan en ağır küfürleri edeceğim ve diyorum ki bazen gerçekten bu dangalak oy verenlere her şey müstehak. zaten biz çekiyoruz ceremesini de.