1. isminin tersten okunuşu silik olmasından dolayı sanırım bir bilinçaltı olayıyla kimsenin iplemediği şehir.

  şunu anlarım: bir devlet olarak sınırlarının hemen ötesinden düşman bir güruh bu şehre roket fırlatarak düzenli bir şekilde insanlarını öldürüyor. senin ise elin kolun bağlı, hiçbir şey yapamıyorsun çünkü ağababan abd sinirlenir, rusya kızar, nato ne der vs kaygısı içindesin. her ne kadar zavallı bir pozisyon olsa da anlamak ve bir çerçeveye oturtmak mümkün.

  ama şunu anlamıyorum: yahu bu şehirde yaşayanlar neden devlet tarafından başka bir yerde geçici olarak barındırılmaz? bu insanlar neden bu şehirde ölümü bekler? ne düşünürler, neden isyan edip ortalığı yakıp yıkmazlar? niçin kendi başlarına gitmezler? gitme imkanı olmayan fakirlere mi reva ölüm?

  ülke kevgire döndü. bir içeriden bir dışarıdan demir döver gibi dövdüler memleketin ucunu.
 2. füzelerin yer çekimine yenildiği tek yer. yersen tabi.
 3. valisinin süperman olmadığını söylediği yer. roketlerin düşmesinin bir sebebi de buymuş.
 4. ışid çetelerinin saldırısına maruz kalan gerçekten silik kalmış il.

  fakat ben anlamıyorum şu otu boku abd'ye, nato'ya bağlama sevdasını. türkiye devletinin ışid'e sessiz kalmasının sebebi cidden abd korkusu mu? onu geçtim, rusya korkusu mu?

  türkiye devleti işine gelmediği için herhangi bir müdahalede bulunmuyor, bu kadar. yakın zamana kadar tasmasının bir ucundan tuttuğu çeteye şimdi kalkıp ciddi manada saldıracağını mı düşünüyordunuz? o kadar besledi, büyüttü. insan sevdiğini hiç üzer mi?
 5. zamanında ışid'in attığı bombalardan halkı korumak için belediye başkanının vatandaşa zikirmatik dağıttı il.
  zaten belediye başkanı bir tarafa valiye ne demeli o da atılan füzeler için;
  ‘bu füzelerin düşüyor olması eleştiriliyor tabii ki düşecek havada mı kalacak yer çekimi var’ demişti. ne kadar bilimsel bir açıklama. insan hemen anlayamıyor ama tekrar tekrar okuyunca kavrıyor açıklamadaki zekayı. hayret edersin o derece zekice.

  ulan başka ülkede olsa inanmazsın acaba dersin ama oldu yani kilis'in başına geldi bunlar. sağ olsunlar kilis halkı bu açıklamalara ve hizmetlere hiç borçlu kalmadı her seçimde malum partiye oyunu verdi desteğini esirgemedi.