• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.40)
kim milyoner olmak ister
"2 ağustos 2011'den beri atv'de yayınlanan yarışma programı. selçuk yöntem tarafından sunulmaktadır.

"kim milyoner olmak ister?" yarışma programı pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri olmak üzere haftada 3 gün izleyicileriyle buluşmaktadır.

yarışmanın sunucusu kenan işık'ın 21 mart 2014 tarihinde beyin kanaması geçirmesi ve programı sunamayacak olması nedeniyle, sezon sonuna kadar sırasıyla birçok dostu tarafından sunulmuştu. 15 eylül 2014 tarihinde başlayacak olan 4. sezonun sunucusu selçuk yöntem olarak kararlaştırılmıştır.

yarışmada toplam 12 soru yer alıyor. 2. soruda 1.000 tl, 7. soruda ise 15.000 tl'lik baraj soruları var. yarışmayı kaybettiğiniz takdirde en son geçtiğiniz baraj sorusunun ödülü sizin olur. çekildiğiniz takdirde en son yanıtladığınız sorunun ödülünü alırsınız. ayrıca size sunulan 4 joker hakkının 3'ünü istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. diğer joker hakkı yani çift cevap hakkı; 7. sorudan sonra kullanabilirsiniz."
 1. bilgilendiren, çoğunlukla gülümseten, zaman zaman üzen an itibarı ile türkiye'nin en kaliteli bilgi yarışmasıdır.

  şöyle bir komikli videosu da bulunmaktadır.
 2. Türk televizyonundaki gelmiş geçmiş en kaliteli yarışmalardan biri. Biriydi.

  Kenan Işık'ın rahatsızlanmasının ardından sunuculuğu Selçuk Yöntem devraldı.

  Yarışmanın adının "Kim 500 milyar ister?" olduğu dönemden beri yapımında bulunan ve sorularını hazırlayan ekip, Selçuk Yöntem devraldıktan bir süre sonra ayrılık kararı açıklamasıyla programdan ayrıldı.
  Gelin görün ki onlar ayrıldıktan sonra sorulardaki kaliteyi de kaybettik. Ne eğlendiren ne de bilgilendiren bir hal aldı. Yazık oldu.
 3. eski ismi "kim beş yüz milyar ister?" olan program.

  birkaç bir şey yazicam. burada yarışmacılar sadece sorularla yarışmiyor. aynı zamanda ortamla da bir mücadele içerisinde. tüm olay dikkat dağınıklığı üzerine kurulmuş. bunlar neler peki?

  1-yarismacilarin oturduğu yer seyircilerin tam ortasında. yani 4 tarafınizda da insan var ve gözleri sizin uzerinizinde. ayrıca onlardan daha alçakta.

  2- oturulan koltuk yerden çok yüksek. yarışmacının ayağı yere deymiyor.

  3-koltuk çok hassas. etrafa doğru oynuyor. yarışmacılar oturduktan sonra ekrana dokunarak koltuğu sabitlemeye çalışıyor. tabi başarılı olamıyorlar.

  4- yarışmacı hem ekrana hem de arkadaki kısma uzak. her tarafında boşluk var.

  5-soru sorulurken oluşan sessizlik cevapla birlikte kendini muhteşem bir gürültüye bırakıyor.

  bu ve bunun gibi şartlar yarışmacıları en çok zorlayan şeyler. sonra ne diyor bizimkiler? evde böyle olmuyor, burası farklı. tabi farklı. olay o zaten.
 4. önceleri çok samimi bakıyordum bu programa. sonradan internette rastgele bir site çıktı karşıma. bu sitede bir doktor, hastalarından öğrendikleri şeyleri yazıyor ve bu programa katılan doktorun hastası başına gelen bir olayı anlatmış. doktoru da sitesinde yayınlamış. okudum ve programın görünmeyen yüzünü okuduğumda şok oldum.
  ne demek istediğimi anlamanız için linki buraya bırakıyorum.
  bu program da pert. kimse kusura bakmasın.
 5. "Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden ve 1976'dan 2008 yılına kadar devlet başkanlığı yapmış latin amerikalı lider kimdir?" sorusunda önce yarı yarıya joker hakkını kullanarak şıkları * ve * olarak ikiye düşüren, ardından "Ernesto Che Guevara" yanıtını veren bir adet *ni konuk etmiş yarışma.

  (bkz: başkası adına utanmak)

  https://youtu.be/einXBWfjbvc
 6. programın gayet hoş olduğunu belirtiyim önce. değinmek istediğim iki konu var.

  1.)bilmemek. hiçbi insanı herhangi bi şeyi bilmediği için kötü görmemeliyiz. bilginin gücü vardır ama seçilmiş tek bi bilgi neyi ölçebilir? ya da boşverin tamam yarışmadaki cahil olsun gerçekten de. e olabilir. o insanı gömmeye hakkımız yok. onun kafası da bizimki kadar karışık veya sakin. kendi içinde her kafa düşünüyo debeleniyo. sadece odaklar farklı, içerikler farklı... ben yarışmacıların kişiliklerini samimiyetlerini anlamaya çalışırım. sempati duyduğum biri bilemezse soruyu, üzülürüm, para alamadı diye. neyse kısa kesiyom. cahil ama iyi olabilir o insan. insanlar sadece cahil değildir. bilgisiz ve iyidir ya da bilgisiz ve kötüdür. insandan bahsediyosak bilgiden çok iyilik aranmalı.

  2.)cevabı tekrarlamak. yarışmayı aile/akraba ortamında izlerken cevabı bulunca bağırarak söyleyen tekrarlayan insanlar ilgimi çeker. bazen ben de söylerim cevabı. sonra durup düşünürüm. noldu şimdi? herkes senin bildiğini öğrendi. hayatında neler değişti? kendimle yüzleşirim. o an susmam gerektiğini fark ederim. çünkü o an cevap veren ben değilim. egom konuşunca susmam gerekir. bunu fark ettikten sonra susmayınca ya da geç susunca yüzleşmek zor oluyo. neyse kesiyom burda.
 7. izlenebilecek en kaliteli programlardan biri !
  saçma sapan evlilik programları izleteceklerine insanlara bu ve bunun gibi bilgili , yararlı şeyler izletmek daha mantıklı.. en azından evlilik programları gibi boş ve gereksiz muhabbetlerle kafamızı doldurmuyorlar
 8. bi çağırmadılar kaç yıl oldu . marjinal olamadım diye hep bunlar.
 9. hakkında yarışmacılara imzalattiklari sözleşmelerle, kanalın ödülü ödemezse bile itiraz etme şansı bırakmadığı haberleri çıkmış program, havuz medyasının ana kanalında çıktığı için izleyemiyoruz. asıl bilgi yarışması programı için

  (bkz: passaparola)
  (bkz: riziko) (bkz: büyük risk)
 10. Uluslararası versiyonu 'who wants to be a millionaire', ülkemizdeki eski versiyonu ise'kim 500 milyar ister' olan tv yarışması.

  Kim Milyoner? 2017 - 15000 Soru

  Kim milyoner olmak ister yarışmasının resmi olmayan android versiyonu çalışmamıza ise yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  15.000lik geniş soru havuzu ikinci kez aynı soruyu görmeyi engelliyor. Aynı zamanda sorular seviye seviye gerçeğe uygun biçimde zorlaşıyor.

  Yorumlayıp puan verirseniz mutlu oluruz.
  yalan