1. halen fenarbahçe grundig kadın voleybol takımında forma giyen, çoğunluk tarafından dünyanın en iyi smaçörü olarak gösterilen güney koreli voleybolcu. yıllardır ülkemizde fenerbahçe'de izleme zevkine erişiyoruz kendisini. güney kore'de pink spiders kulübünden sancılı bir ayrılma süreci yaşamıştır, yaşamışızdır. fenerbahçe'de oynayabilmek adına voleybol oynamama restini çekmiş, hepimizin gönlünü bir kez daha kazanmıştır. uluslararası hukuk davalarının sonucunda da bize geri dönmüş ve başarılarına kaldığı yerden devam etmiştir.

    kendisi aşırı sempatik, dünya tatlısı biridir. türkçe konuşurken yanakları sıkılasıdır. ne yazık ki bu yıl kontratı bitiyor. her ne kadar takımda mutlu olduğunu bilsem de, içimde bir ürperti de yok değil. yeni maceralar arama niyeti falan olursa diye korkutuyor.

    çapraza vuracakmış gibi giriş yapıp, paralele smaç yapması karşısındaki bloğu büyük sıkıntıya sokar. ve aynı girişi yapıp bu sefer keskin çapraza yaptığı smaçla da bloğu yine kararsız bırakır. hücum gücü bu kadar etkiliyken, defansta ve blokta da çok dengelidir. çok etkili servis atar. dünyada her alanda bu kadar üst seviye bir oyuncu bulmak pek mümkün değildir. bu da kim'in değerini daha da ortaya koyar.

    kariyerini kore'de noktalama planları biliniyor ama daha uzun yıllar ülkemizde, fenerbahçe'de görmek istediğim sarı melektir. türkiye'de uygun bir damat bulup gelinimiz yapılmalıdır hatta.