1. çift yumurta tekizleri
 2. isim kökü eski yunan mitolojisindeki chimera'dan gelir.

  genel olarak sorun teşkil etmemekle birlikte ikizlerin vücuttaki dağılımlarına göre farklı sorunlar meydana getirebilir.

  bir benzeri için (bkz: mozaisizm)
 3. bir insanın kendi çocuklarının annesi olmasını engelleyebilecek kadar şaşırtıcıdır.

  şöyle ki 2002 yılında bayan lydia fairchild iki çocuk doğurmuş, üçüncüsüne hamile olduğu sıralar eşinden boşanmak istedi. normal olarak büyük çocuk babada, küçük çocuk annede kalacak iken baba dna testi istedi ve bir sürpriz çıktı. beklenilenin aksine çocukların babası bay fairchild'dı. asıl sıkıntı annenin başka birisi olarak gözükmesi. hata mı oldu diye test bir kaç kez yenilenmesine rağmen sonuçlar hep aynıydı. mahkeme de çocukları kendisinin doğurduğunu gösteren doğum raporlarını falan kabul etmeden anneyi çocuk kaçırma suçlamasıyla karşı karşıya buluyor.

  bu olaylar sürerken karnı burnunda lydia hastahaneye yatırılıyor ve mahkeme tarafından atanan bir bilirkişi huzuru eşliğinde doğum yapılıyor. bilir kişi huzurunda doğumunu yapan lydia yapılan genetik teste göre de çocuğun annesi değil. yani çocukları kaçırmadığı kesinleşti artık. babadan ayrılamayan lydia bir de yasal olmayan bir şekilde para karşılığı taşıyıcı annelik yaptığı gibi bir suçlamayla karşı karşı kaldığı gibi savcılık kararıyla çocukları bir sosyal hizmet kurumuna yerleştiriliyor.

  kahramanımız avukat alan tindell ise bu işte bir iş var, bu taşıyıcı anne para ile bu çocukları doğurduysa neden çocukları doğurduğu gibi büyüttü diye soruyor ve genetik uzmanı bir arkadaşına soruyor. sonuç şaşırtıcı derecede ilginç o dönemler için, bir vücutta iki kardeşe ait genlerin olabileceğinin kimsenin aklına gelmemiş olması bir hayli normal.

  tabi sonra avukat tarafından genetik uzmanı arkadaşının söyledikleri mahkemeye aktarılıyor ve mahkeme de lydia'nın rahminden alınan örneğin test edilmesini istiyor. ve sonunda annenin çocukların annesi olduğu kanıtlanıyor.

  bu tarz, gebeliğin erken dönemlerinde füzyon sonucu ortaya çıkan bireyler kimerik bireydir.