• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
kimi no na wa - makoto shinkai
şehir çocuğu olan taki ve kasaba kızı olan mitsuha, lisede okumaktadırlar ve birbirlerini hiç tanımazlar. ancak aynı rüyalara ve isteklere sahiptirler. bu istekleri doğrultusunda hareket etme kararını aldıklarında, yollarının bir gün kesişeceğinden ve birbirlerine bağlanacaklarından haberleri yoktur. imdb 8.9/10
 1. çizimler, müzik ve hikaye harika olmuş. japonya'da gişe rekorları kırmış muhtemelen oscar adayı olacak film.
  makoto shinkai çok detaylı çizimler yapmış. hikaye mistik olaylar neticesinde birbirini hiç tanımayan iki gencin aşkını anlatıyor.
  !---- spoiler ----!

  filmde köy ve şehir hayatı vurgusu dikkat çekiyor. köyde ki geleneksel dini törene örnek olarak bakire tükürüğü ile yapılan sake detayı verilmiş.
  filmin ingilizce adı your name finalde isimlerini unutuyorlar çok duygulandım gözlerim doldu.

  !---- spoiler ----!
 2. hani bazı filmler vardır izlendikten sonra bilincini birkaç gün kaybettirir, duygu ve düşüncelerine ket vurulmuştur, alık bir moda bürünürsün. film beklemediğin yerden vurup sersemletmiştir seni. 1-2 gün seme bir şekilde dolaşırsın, ne film üzerine yoğunlaşırsın ne de başka bir şeye.yüzünde hafif bir tebessüm hakimdir. demek istediğim inception ya da se7en tarzı vay amk adamlar yapmış abi demeklik kurgu filmleri değil; daha basit, yalın, gösterişsiz ve ne olursa olsun sana insan olduğunu hatırlatan filmler. işte kimi no na wa birkaç yılda bir gelen bu tarz filmlerin belki son temsilcisi, zincirin son halkası.

  analiz yapıp uzun çıkarımlar yazmaya hiç gerek yok. esas oğlan ve esas kızın fantastik hikayesi çizimiyle müziğiyle her şeyiyle kaçırılmaması gerekir. özellikle yüksek çözünürlükte izlemenizi tavsiye ederim ki çizimin keyfine varın.

  !---- spoiler ----!

  filmdeki bazı bölümlerde sevdiğim filmlerden parçalar buldum .özellikle her seçimindeki hayatında mutlaka anna yla karşılaşan mr nobody ya da the myth de chan in rüyalarındaki prensesi aramaya çıkması ve en sonunda onu binlerce yıl mağarada bekleyen prensese ulaşması gibi şeyler kimi no na wa yı daha bir özel yaptı

  !---- spoiler ----!