• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (4.00)
Yazar ayşe arman
kimse okumazsa ben okurum - ayşe arman
kitap sunuşu nasıl yazılır, bilmem ki. ayşe arman işte... kendini kedisini sever, anne sever, erkek sever, uyku sever, seks sever, oyun sever, şaşırtmayı sever ve her şeyi merak eder. biraz masum biraz yılan. bir kadınla küçük bir kız arasına sıkışmış gibi. bir tutam salaklık, bir tutam cesaret ve cehalet, iyi niyet ve fazlasıyla samimiyet. kimilerinin sevdiği, kimilerinin nefret ettiği biriyim ben. bu da benim kitabım. ama sizi uyarıyorum, çoğu yayımlanmış yazılar. olsun, bir nevi toplu eserler i. kitaplı biri olmak kitapsız biri olmaktan iyidir. evet, okumayacaksınız diye üç buçuk atıyorum ama sonra kendimi sakinleştiriyorum: "kimse okumazsa sen okursun..."
benim öyle hatırı sayılır bir özgeçmişim yok. adanalıyım. babam çiftçi, yurt dışında üniversitede okurken tanıdığı bir balerinle evli. 3 kardeşiz, ben ortancayım. tarsus amerikan lisesi'ni bitirdim. 18 yaşında istanbul'a geldim. i. ü. basın yayın yüksekokulu'nda debelenirken nokta dergisinde çalışmaya başladım. o dönemde bir ödül bile aldım. mesleğimde en büyük numaram budur. sonradan birkaç ödül daha aldım ama boş verin. aktüel ve tempo dergilerinde çalıştım. 1994'ten beri hürriyet'te ayşe'nin gözlüğü adlı bir köşe yazıyorum. 32 yaşında, çocuksuz bir dulum. boyum 1.72, kilom 60. burcum yay. aslen ikizler'im. gözlerinizden öperim.
 1. Sarışın kısa saçlı kadınlar... Hayranlarıyım. Ayşe Arman rocker olsa kitaba vereceğim puan 2' ye katlanırdı. Ya da Pamela kitap yazsa direkt 10 veririm.

  Ayşe Arman' ın köşe yazılarından oluşan boş bir kitap. Kolay okunuri her yerde okunur, bir iki yazı belki dikkatinizi çeker. Eğer kitap okumayan ya da Paulo Coelho okuyan falan biriyseniz o zaman her yazı dikkatinizi çeker rahat olun.

  Ayşe Arman' ı 2 nedenden dolayı cidden severim ama. İlki cinsellik üzerine sık yazması, tabuları yıkması. Tamam, ekmeiğini de yemiştir ama o tabuları da cidden yıkmıştır. Yoksa kadın erkek ilişkileri konusunda ne kendisinin öğreteceği bana ne de benim ona öğreteceğim bir şey var. İkinci neden ise yıktığı bu tabular yüzünden üzerine çok gereksiz gidilmesi. Ben mastürbasyondan, ilk mastürbasyonundan bahsettiği yazıyı da okudum, kadın mastürbasyonunu olduğu gibi anlatmış denen yazıyı da. İkisinde de hiçbir şey yok, ikisinde de haksız yere saldırılara uğramış bence. Bu kadar yazmak bile çok aslında. Sabun köpüğü yazılar işte.

  https://twitter.com/meurs...624252361732097