1. dünyanın en güzel şeylerinden biri, dışındaki harika çikolatasını yerken, içindeki oyuncakları yaparsınız. bir çocuğu en çok mutlu eden şeylerden biri olabilir.
  biraz reklam gibi bir tanım oldu ama (bkz: swh)
  edit : başlığı yanlış yazmışım, editörler el atarsa sevinirim
 2. çocukluğumun zenginlik alametlerinden ki hala o konumdadır sanıyorum.
 3. yanda nutella and go'yu görünce akla gelen. henüz beyni gelişimini tamamlamamış bir çocukken yaptığım yurt dışı yolculuğundan aklımda kalan yegane ikili. fakat şu tadı cennetsi olan versiyonunu bir daha bulamadım. olur da rastgelirseniz böyle bir şeye, bir çocuğu sevindirebilirsiniz. (*:swh)
  bir de annemin çöpe ata ata bitiremediği bir kinderden çıkan oyuncak koleksiyonum var. rakibi toto'yu da severdim ama onda süt yok, biraz tatsız.
 4. en son aldığımda muhtemelen yakın zamandaki dilek haklarımı tükettiğim, oyuncaklı çikolata :) olay aynen şöyle oldu(*:galip derviş edasıyla ;)): o zaman şirinler 2 filmi gösterimdeydi, bu kinder surprise de o karakterlerin oyuncaklarını veriyordu, 3lü paket aldım ve ilkini açarken "keşke haylaz kız (vexy) çıksa" dedim, çıktı, ikincisinde şirineyi diledim, oldu, sonuncusunu kendi haline bıraktım, huysuz şirin çıktı :)
 5. puzzle ve bir de heykel gibi tek parca oyuncaklar cileden cikartir. bence eskiden daha orijinal oyuncaklar cikardi. en son sirinler serisini toplamak icin kasmistim, bebek sirin cok zorlamisti. sevdigimi bildiklerinden yakin arkadas kardes sevgili falan hala hediye eder.
 6. başlığı açan arkadaş haklı olarak şöyle yazmış: " bir çocuğu en çok mutlu eden şeylerden biri olabilir."

  bazı çocuklar için ise geçerli olmayabilir. romanya'da kinder sürprizin içindeki oyuncakları yerleştirmek için çocuklar çalıştırılıyor. saatte 1 tl kazanan çocuklar günde yaklaşık 13 saat çalışıyormuş. haberi şurada

  güncel soruyu burada da soralım; bu çocukların "rızaları" ile çalıştıklarına nasıl karar verecekler?

  almayın, yemeyin; başka çocukların mutsuzluklarını çocuklarınıza oyuncak etmeyin.
  mesut
 7. yanlış hatırlamıyorsam bunların içinden çıkan oyuncakların suda büyüyebilme özelliği vardı ve bu oyuncakları yanlışlıkla yiyen çocuklar ölüm tehlikesi atlatmışlardı. sonra bu büyüyen oyuncakları içlerine koymayı bıraktılar.
 8. bana hep kindar süprizi anımsatmıştır.
  serbest çağrışım işte ne yaparsın.
 9. sevgiliye güzel bir hediye olabilen değişik ürün

  çikolatalar dikkat ile birbirinden ayrılır ve içinden çıkan sarı top açılır oyuncak kısmı başka bir yere konur içerisine güzel sözler gül yaprakları eklenerek kapatılır çikolatalar biraz isi yardımı ile birleştirilip kağıdı üstüne sarılır. sevgiliye verilir. garip insan da onu normal bir kindar gibi açar ve aaaaaaaaa :)

  not: hala yalnızım :d
 10. küçüklüğümde almanya'dayken biriktirdiğim oyuncak serileri kadar güzel bir seri çıkartmamış oyuncaklı çikolatadır.

  o zamanlarda çıkan hipopotam serisi, cüce serisi ve teddies serisi bana göre biriktirlmesi en güzel serilerdi.

  hem malzemeleri kaliteyidi hem de süs eşyası olarak gayet güzellerdi.
  sonrasında ne bu kadar kaliteli ne de güzel oyuncaklara denk gelmedim.