1. dünyanın en güzel şeylerinden biri, dışındaki harika çikolatasını yerken, içindeki oyuncakları yaparsınız. bir çocuğu en çok mutlu eden şeylerden biri olabilir.
  biraz reklam gibi bir tanım oldu ama (bkz: swh)
  edit : başlığı yanlış yazmışım, editörler el atarsa sevinirim
 2. çocukluğumun zenginlik alametlerinden ki hala o konumdadır sanıyorum.
 3. yanda nutella and go'yu görünce akla gelen. henüz beyni gelişimini tamamlamamış bir çocukken yaptığım yurt dışı yolculuğundan aklımda kalan yegane ikili. fakat şu tadı cennetsi olan versiyonunu bir daha bulamadım. olur da rastgelirseniz böyle bir şeye, bir çocuğu sevindirebilirsiniz. (*:swh)
  bir de annemin çöpe ata ata bitiremediği bir kinderden çıkan oyuncak koleksiyonum var. rakibi toto'yu da severdim ama onda süt yok, biraz tatsız.
 4. bazen içinden tek parça halinde bir heykelcik vs. çıkar, sevmediğiniz de bir karakterse insana kazıklanılmış hissi verir, çocuk gibi hüngür hüngür ağlayasınız gelir...
 5. en son aldığımda muhtemelen yakın zamandaki dilek haklarımı tükettiğim, oyuncaklı çikolata :) olay aynen şöyle oldu(*:galip derviş edasıyla ;)): o zaman şirinler 2 filmi gösterimdeydi, bu kinder surprise de o karakterlerin oyuncaklarını veriyordu, 3lü paket aldım ve ilkini açarken "keşke haylaz kız (vexy) çıksa" dedim, çıktı, ikincisinde şirineyi diledim, oldu, sonuncusunu kendi haline bıraktım, huysuz şirin çıktı :)
 6. puzzle ve bir de heykel gibi tek parca oyuncaklar cileden cikartir. bence eskiden daha orijinal oyuncaklar cikardi. en son sirinler serisini toplamak icin kasmistim, bebek sirin cok zorlamisti. sevdigimi bildiklerinden yakin arkadas kardes sevgili falan hala hediye eder.