1. e-kitap okuyucumun markası. ben 3. nesil olanı kullanıyorum. gayet memnunum, müsrifliği sevmeyen biri olarak hiçbir zaman pişmanlık duygusu yaratmamıştır. diğer markaları kullanmadığım için bu en iyisi diyemem lakin dünyada bu işin en iyisi diye biliyorum. almak isteyenlere tavsiye ederim.
  2. beğenmeyenleri anlayamadığım... efenim kitabın kokusuymuş dokusuymuş. arkadaş al yanına bi parça saman kağıt, bundan oku, onu kokla mıncır. tamam işte.
  3. 4 yıl süren kindle 3 keyboard zevkimi, kendisiyle devam ettirdiğim elektronik kitap okuyucu modeli. işletim sistemi güncellemesi sonrasında tadından yenmiyor.
  4. hayatımda yaptığım en doğru teknolojik yatırım. meritokrasi ağı ile tadından yenmez e-ink teknolojili cihaz.
  5. kitap almayı,değişik değişik ayraçlar kullanmayı seven biri olmama karşın, arkadaşlarım sayesinde kullanmaya başladığım cihaz. tamam kitabın hissi farklı da, gece birkaç sayfa okuduktan sonra ışığı kapatmak için sıcacık yataktan çıkma gereksinimi duymadan(*:kitaplara iliştirilebilen lambalar pek kullanışlı değil malum), cihazı kapatıp uyumanın zevki de ayrı şimdi :)
  6. kindle fire hd sonrasi e-kitap okuyucu arayisim sonunda nihayete erdi. cok ihtiyacim yok saniyordum ama pdf dokumanlari okurken pc ekranin uzun sure bakamaz oldum. simdilik memnunum henuz uzun soluklu okumalar yapmadim sadece 10-20 sayfalik makaleler ama gozleri hic yormuyor. uzun soluklu okumalar yaptigimda editlerim.
  7. kitap kurtlarının dostu, kitap kokusu fetişi olanların düşmanı. mesele kitap okumaksa sana her ortamda en rahat kitap okuma imkanını sunan cihazdan bahsediyoruz. çok sıkışık bir metrobüsün içerisinde bile bir elinizle tutunurken diğer elinizle kindle'dan okuma yapabiliyor sayfayı rahatlıkla çevirebiliyorsunuz. montunuzun cebine sığar ve çantanızda çok yer kaplamaz. kitap kokusu diye tutturup tutunamayanlar'ı veya kara kule'yi aynı şartlar altında okumaya çalışırken hayal edin bir de kendinizi.

    evde olduğum zamanlar imkanım varsa kitap halinde okumayı tercih ediyorum. ama elimde olmayan kitapların pdf-ebup formatlarını bulabilirsem kindle konfor olarak kitaplardan aşağıya bir deneyim sunmuyor çoğu zaman. 4 seneden fazla bir zamandır kullanıyorum ve bu süre boyunca bana abartısız binlerce tl tasarruf yaptırdı. tek sorun elinizdeki her kitabı kindle'a göre çevirmekte sıkıntı yaşamanız.