• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.08)
king kong - peter jackson
“the lord of the rings” üçlemesinin oscar ödüllü yönetmeni peter jackson’ı bugünlere getiren ve dünyanın en büyük yönetmenlerinden birisi yapan sürecin başlangıcında bir maymun vardı. yıllar sonra tekrar kafatası adasına dönen peter jackson, “king kong” ile olağanüstü bir karakter çalışması, sürprizlerle dolu bir aşk öyküsü ve ancak 150 milyon dolarlık bütçenin yaratabileceği öfkeli dinozorları beyaz perdeye getiriyor.
  1. gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biri. insanoğlunun meziyeti olan ateşli silahların aşkı ve tabiat gücünü nasıl yok edebildiğini anlatır.
    abi
  2. 1933 yapımı orijinal king kong' u bir izlemek gerek önce. öyle sıkılacağınızı falan sanmayın o yıllar için bence muazzam bir iş konmuş ortaya. sonrasında bu filmi izleyin ve peter jackson' ın hayalimdi dediği bu filmde gerçekten de orijinal hikayeye, mekan tasvirlerine kadar ne kadar sadık kaldığını görün. bu filmi izlediğimde 10 üzerinden 7 demiştim kendimce. sonra 1933 yapımı orijinal filmi youtube' dan izledim ve notum 8' e çıktı.

    filmde eklemeler var hatta bana göre gereksiz çok ekleme var ama tüm önemli sahnelerde orijinal filmde sonuna kadar sadık kalınmış.
  3. ilk yarım saati ölü gibi geçen film. çok yormuştu gerçekten. ama sonrası gayet iyiydi. empire stade'e hiç öyle bakmamıştım.