• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.54)
kingsman; the secret service - matthew vaughn
gary “eggsy” price, çok küçük yaşta babasını bir askeri görevde yitirir. bu gizli görev neticesinde ailesine bir madalya takdim edilir ve aileye bir kereye mahsus olmak üzere yardım istemeleri için bir telefon numarası verilir. aradan 17 yıl geçer, işsiz eggsy annesinin evinde yaşamaktadır. bir gün trafikte kargaşaya neden olur ve tutuklanınca karakoldan kurtulmak için madalyayı kullanır. onu bu olaydan kurtaran ajan harry hart ise hayatını eggsy’nin babasına borçludur. şimdi harry, bu sıradan gibi görünen gence, gizli bir bağımsız istihbarat servisi ajanı olmanın yollarını öğretecektir. eggsy’yi bu yeni hayatında ciddi bir sınav beklemektedir…(beyazperde.com)
 1. baş rollerini colin firth, taron egerton ve samuel l. jackson'ın paylaştığı 2014 yapımı film
  xama
 2. çizgi diziden uyarlama film. 2 saatlik bir süper ajan filmi. eğer mükemmel beklentileriniz varsa asla tatmin etmez ( tabi burada yaş aralığı önemli. 12-22 yaş aralığında birisi tatmin olabilir belki) ancak bu tarz aksiyonu bol, aralara komedi unsuru serpiştirilmiş, bilim kurgu ve drama karışımı yapımları seviyorsanız vakit geçirmek için güzel bir film.

  bu akşam dışarı çıkasım yok ne yapsam acaba ? hıfffmmm !!! moduna geçmişseniz.

  - dur bakim ne varmış filmlerde izlenecek, belki film izlerim. fikri de aklınıza gelmişse.

  önce soğuk içeceğinizi falan ayarlayın sonra da açın izleyin bu filmi. sıkılmazsınız. aksine eğlenirsiniz de.

  oyunculukları beğendim, amerikan aksanından çok daha güzel ingiliz aksanı bence hoş olmuş, takibi kolay. iyi ingilizcesi olan birisi çok fazla altyaxıya ihtiyaç duymaz, aksiyon sahneleri hoş. ayrıca samuel jackson

  mesela bugün soğuk bir istanbul akşamı, belki çıkasınız gelmez dışarı. kafanızı da dağıtmak isterseniz, açın izleyin.

  fakat imdb puanı: 8/10, bence abartılmış. keza 7,5/10'u geçmemesi lazım.
 3. gayet hos bir film, açıkçası zaman geçirmelik ile gerçekten gormelik bir film arasında bir şey.
  ben filmdeki ilerlemeyi, esprileri çok sevdim, filmden de etkilendim aslında, bende surekli takım elbise giyme isteği uyandirdi. izleyin pişman olmazsiniz ve kilise sahnesi efsane olmuş sırf o sahne için bile izlenebilir, ve filmin girişindeki şarkıyı duymamıştım daha önce , benim için ayrı bir kazanc oldu
  (bkz: money for nothing-dire straits)
 4. hiç sıkmayan hatta arada "yok anasını" , "vay be" , "hahahahah" şeklinde tepkiler verdirebilen izlenmesi gereken aksiyon filmi.