1. sürmesi, çıkarması ayrı bir dert olmakla birlikte yaz kış vazgeçilmez olan bir renktir. lakin istenen ton kırmızı bir türlü bulunamaz. opak kırmızılar sanıyorum duru ve doğal bir göz alıcılık taşıyor. bunun dışında metalik yani parıltılı denecek kırmızı ojeler sevimli gelmiyor ayrıca çıkarması başlı başına zor.

    uzun süren arayış sonrası duruşu, tek katta sağladığı etki, kalıcılık ve sonrasında çıkarma anında yaşatmadığı zorluk için golden rose color expert 77 numara diyorum. böyle dee mükemmeldir kendisi.
  2. siyah oje ile birlikte göze en hoş gözüken ojelerden biridir.
  3. eski mısırda ojenin toplumsal sınıfları belli etmek için kullanıldığını okumuştum bir yerlerde. günümüzde hala kırmızı oje sürmüş kadına cinsel obje olarak bakılması, siyah oje süreni radikal diye nitelendirme, french ise hanım hanımcık bulma hali toplumların yüzyıllar sonra bile hala aynı çayırlarda otladığına küçük bir örnek sanırım. neyse, ne diyordum, bir bordo değildir elbette; ama inadına sürmeli.
    mesut
  4. Oje sadece tırnakları güzelleştirip renklendirmek için kullanılmıyor. Ojeyle neler yapılabilir ki diye siz de benim gibi aydınlanmamışsanız tam cevapları buldum. Arabadaki çizikler bile giderilebiliyor benden söylemesi. Bir tane daha tüyo vereyim. Ayakkabı çatlakları da onarılabiliyor. (bkz: bir oje lazım bana)