1. bi yandan hoş buluyorum, güzel bir davranış. diğer yandan da kitabın kimin ilgi alanına göre seçildiği önem arz ediyor. kendi ideolojisini entegre etmek için de hediye edenler var. genelde tercih etmiyorum, kitap daha özel bir konu sanki, kendisi seçip almalı insanın.
  abi
 2. "seni seviyorum denmez bizde, kitap hediye edilir." çok güzel bir duvar yazısından öğrendim, mottom ilan ettim. sebebi olmasa da en güzel hediyedir.
 3. ilkokuldayken ilk sevdiğim kıza kitap hediye etmiştim. hediye paketi filan da yok. kaplama kağıdı diyorduk sanırım ona sarıp vermiştim , ablamlar da gülmüştü. kız kabul etmemişti , kahpe. o da gülmüştü. amına koyim niye bana kimse kitap hediye etmiyor lan ? ben gülmezdim , valla billa gülmezdim. ibneler.
 4. genelde yaptığım aktivite. hiç göndermesem yılda minimum on kitap banko (her seferde) uzaklardaki dostlara gönderirim. öyle abuk subuk siyasi, tarih, araştırma falan da göndermem. edebi roman, şöyle kalitelisi denk gelirse o da. zaten 10 tane birden alıp herkese gönderirim. çok mutlu oluyorlar ansızın gelen bir hediye karşısında. hiç kitap okumayan bir arkadaşıma gönderdim birkaç ay önce, öyle bir duygulanmıştı ki mutluluktan 2 ciltlik kitabı 1 haftada bitirmişti.

  çok uzaklardaki birileri tarafından hatırlanmak, dahası önemli kılınmak insan yaşamına muhteşem bir mutluluk katıyor. içinizde varsa o duyguyu tatmamış olan mesajdan adresini yazsın göndereyim kitap. bakın ciddiyim. çok kaliteli bir kitap denk geldi.
 5. hakikaten çok güzel bir eylemdir. kitaplar zaten evin bir köşesinde sessiz sedasız durduğundan, görmenizle size hediye eden kişiyi hatırlatır aynı zamanda.
  buzlu
 6. zamanında birisine yüzüklerin efendisi özel basım olanını etmek istemiştim, kendisi beğenmemişti bu ne amk tarzında bir tepki aldım, sonra ben de kitabı geri aldım kendisine siktir çektim.

  o yüzden birisine kitap hediye ederken dikkat edilmesini önerdiğim durum.
  pan
 7. eğer kitabın ilk sayfasına da iki kelam içten söz yazılırsa; benim için daha anlamlı ve mutlu edicisi yoktur.