1. www.kitapyurdu.com adresi üzerinden satış yapan kitapçı. Geçenlerde ilk kez buradan bir sipariş verdim ve gelmesi 4 gün sürdü. Genelde D&r'dan verdiğim siparişler ikinci veya üçüncü günde gelir. Bu açıdan beğenmedim ama bunun sürekli olmayacağını umuyorum. Ayrıca kullanıcılara indirimli kitap satmak için yaptıkları bir anket var. Ankette en çok oyu alan kitap pazar günü indirimli olarak satılıyor. Listeye kendiniz kitap ekleyebiliyorsunuz.
 2. aşırı amatör şekilde çalışan e-ticaret sitesi bir kitap ayırdım 2 haftada 28 tane mail gönderip posta kutumun ırzına geçtiler.
 3. e-kitabını bulamadığım her kitabı buradan sipariş veriyorum. idefix d&r'dan ötürü sanırım lordlar kamarası gelirken kitapyurdu bana daha avam geliyor. eğer burada çalışan bir arkadaşınız varsa o şekilde sömürmekte fayda var. az önce 44 tl tutan sipariş personel indirimiyle 32 tl'ye düştü.
 4. daha önce hep d&r kullanıyordum. ancak kargo fiyatlarının artması ve tedarik süresinin uzunluğundan ötürü bu yaz başında yaptığım araştırmalar sonucu burayı denemeye karar verdim. ne yalan söyleyeyim, çok kriterim yoktu. içine nescafe koyuyorlarmış diye sempatik geldi de ondan seçtim başta. ama şu anda çok memnunum.

  yorumlarımı kitapyurdu, d&r ve idefix üzerinden yapacağım. diğer alışveriş siteleri hakkında pek fikrim yok zira.

  öncelikle şu an kargo fiyatı 20 tl. bu durum d&r'da 60, idefix'te ise 50 tl.

  bir diğer husus ise kargo firması. idefix ve d&r bildiğim kadarıyla yalnızca yurtiçi kargo ile çalışıyorlar. yurtiçi kargo özellikle bu son bir sene içinde beni beş sene yaşlandırdığı için pek muhattap olmamayı tercih ediyorum. kitapyurdu'nda kargo firmasını seçebiliyorsunuz. ben bir defa yurtiçi üç defa mng kargo seçtim. yurtiçi kargo pakedim 15 iş günü, mng ise 2 iş günü içinde elimdeydi. aras kargo seçeneği de var ama onu hiç denemedim.

  paketleme çok dandini görünse de şaşırtıcı bir şekilde dayanıklı yapılıyor. yurtiçi kargo'nun türkiye turu attırdığı pakedime bile zarar gelmemişti.

  tüm bu maceranın çıkış noktası olan nescafe konusuna gelirsek yalnızca ilk kargomda yanında bolca kitap ayracıyla beraber gönderildi. bir daha da gelmedi malesef. hazır kahve içen biri de değilim oysa ama insanın hoşuna gidiyor işte.

  ayrıca ayrıcalıklı müşteri diye bir olayları var. her ay peş peşe sipariş verdiğiniz zaman belli bir indirim yüzdesi kazanıyorsunuz. 3 ay üst üste sipariş verdiğinizde bu oran %5'e çıkıyor. ama sabit kalıyor mu yoksa diğer ay sipariş vermezseniz hiçbir şey yaşanmamış gibi başa mı dönüyorsunuz bilmiyorum.

  puan biriktirme olayı var bir de. alışveriş, ürün yorumu vs yaptıkça birikiyor.biriken puanlarınızla bir şeyler alabiliyorsunuz. ama kullanıcılardan puan kasan var mıdır bilmem. sabır işi baya. çok büyük ayrıcalıklar değil ama yıllar boyu d&r'ın bana bedavadan günahını bile vermediğini düşünürsek, en azından nazik bir davranış.

  şimdi bu kadar reklam tadında anlattım ancak yok mu gıcık olduğun bir şey derseniz, var. neden bilmiyorum siteyi açar açmaz camiye girmiş gibi hissediyorum. anasayfa desen sürekli rabbin seni unutmadı tadında kitaplar öneriyor. ayın en çok okunan kitabı diyor mesela atıyorum islamın inananlarının güzelliğinin bir şey bir şeyleri. bilemiyorum herhangi bir yancılığı, misyonerliği falan var mıdır buranın. bilen varsa şöyle mesaj kutuma yönlendireyim sizi.
 5. kitaplarımı çoğu zaman buradan satın alırım. sepeti hazırlar alternatifleri(idefix,babil,d&r) ile kıyaslarım ve burası daha ucuz gelir. belki devamlı müşterileri olduğum için verdikleri %5 indirim nedeniyledir bilemiyorum.

  eskiden 20tl üzeri kargo bedavaydı. sepetime iki kitap atar satın alırdım bu çok hoşuma giderdi ancak şimdi 40tl üzeri kargo bedava sistemine geçmişler ki çok kötü olmuş. zamanında d&r'da 25tl üzeri kargo bedava kampanyası var diye d&r'dan alışveriş yapan adamdım ben.

  demem o ki, kargoyu ücretsiz hale getirmek için gereken minimum sepet ücreti düşmeli, yoksa bu ay yaşadığım gibi kargom bedavaya gelsin diye sepeti 40tl üzerine çekerim ve banka kartı limiti yetmez kitap satın alamam tabi ki sonrasında bana okul kütüphanesinin yolları görünür.
 6. kargocular da artık bir güzellik yapsın diyorum. sadece bu siteye has değil tabi ama kitap almayı daha basitleştiren bu mecradan beklentimiz bu yönde. bunun dışında her haliyle memnunum ben kendilerinden.
 7. şimdiye kadar 100'ün üzerinde kitap siparişi verdiğim yerdir. tek bir sorun, tek bir sorun ile karşılaşmadım. en son ki siparişimde bir kerede hata yapın diye bekledim gene çıkmadı. mükemmel ötesi çalışma sistemleri vardır. kargo hiçbir zaman gecikmemiştir. kitaplarda 1 kere bile çizik dahi çıkmamıştır. şahsen ben bu yukarda yazdıklarımı başkasından okusam kesin firmanın elemanı derdim ama değilim harbidende öyle.
 8. daha önce bir kere kitap siparişi vermiştim ve çok memnun kalmıştım. kitaplar 100 liraya yakın tutmuştu ve kargo ücreti ödemedim. kısa zamanda kitaplar sağlam bir şekilde ulaşmıştı elime. tavsiye ederim.
  dron
 9. öğrencilerin edu mail adresini tanımlaması halinde kampanya süresince %10 indirim veren kitap sitesidir. ayrıca twitter ve facebook üzerinden yaptığı anketler ile seçilen kitaplara indirim yapmaktadır. fiyatlarının diğer alternatifler ile aynı yada daha düşük olması ve kargo ücretinin çok uygun olması nedeniyle sürekli tercih ettiğim sitedir.
 10. son iki yıldır okuduğum tüm kitapları aldığım muhafazakar (daha doğrusu islami diyeyim) kitap satış sitesidir.
  parantez içinde yazdığım hususa çok takılmıyorum; kitaplar korsan değil, faturalı, hizmet iyi, paketleme güzel vs.

  en olumsuz özelliği ücretsiz kargo seçeneğinin yurtiçi kargoda olması, o kadar.

  sırf bu yüzden 0,5 kuruş daha verip başka kargolardan alıyorum kitabımı...

  (bkz: yurtiçi kargo ve rezaletleri)