1. geçen hafta d&r istiklal'den satın aldığım cihaz. daha öncesinde kullandığım calibro sense'den bu cihaza geçmemin sebebi babil.com'un e-kitap arşivinin yetersizliği. en basitinden hasan ali yücel klasikler dizisi'ne bile ulaşamıyordum, gayet can sıkıcı bir durumdu benim için.*
    cihaza gelince, calibro sense ile kıyaslarsak gayet stabil, hızlı, her yönüyle daha iyi. sadece calibro sense biraz daha şık bir cihazdı.* aslında cihazın teknik özelliklerinden çok direkt olarak dr.com.tr hesabımla bağlanabilmem ve anında kitap satın alabilmem beni bu cihazı almaya itti. o yüzden işin teknik detayını pek şey edemeyeceğim. zaten aralarında da öyle satırlarca yazacak kadar bir fark olabileceğini zannetmiyorum.
  2. cihazı aldıktan iki hafta sonra ekran dondu. yaklaşık bir hafta boyunca düzeltmeye çalıştım. uğraşlarım sonuç vermeyince d&r vasıtasıyla servise verdim. 15 iş günü (yaklaşık 20 gün sonra) bana sıfır bir cihaz verdiler. bu hareket hoşuma gitse de çok sürmedi. sıfır cihazı %100 şarj ettikten sonra en az bir ay kullanıldığını duyduğumuz aletin bataryası 5 günde boşaldı. üstelik %0 ışık ayarında kullandığım halde bunu yaşadım.
    tekrar servise vermeyi düşünmekle birlikte cihazı iade etmeyi de düşünüyorum. diğer bütün özellikleri hoşuma gitse de bu tür arızalar veren cihazı elimde tutmaya devam etmeli miyim bilmiyorum.