1. 24 nisan 1966 tarihinde baçspor, doğanspor ve izmit gençlik takımlarının birleşmesiyle kurulan, maçlarını izmit ismetpaşa stadı'nda oynayan spor kulübü.

  kuruluşundan beri uzun yıllar süper lig* ya da 1. lig*'de mücadele etmiş fakat finansal sorunlardan dolayı 2009'dan beri tepetaklak olarak son 7 yılda 4 kez küme düşmüştür.

  bu sezon bölgesel amatör lig 12. grup'ta mücadele etmektedir ve an itibariyle 18 maçta 16 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile 1. sıradadır.

  taraftarları, her iç saha maçında ortalama 8-10 bin gibi, amatör bir lig için son derece ciddiye alınması gereken seyirci sayısı ile takımı desteklemekte, deplasman maçlarında da gidilen stadın kapasitesine göre takımı yalnız bırakmamaktadırlar.
 2. anadolunun üç büyüklere deplasman atmosferi yaşatabilen sayılı takımlarındandı birinci ligdeyken.
  özellikle beşiktaş maçları çok gergin ve bir o kadar da zevkli geçerdi.
  özledik mi? evet çok özledik kendilerini.
  symek
 3. geçen sene kendilerini geçerek bir üst lige çıktığımız takım, bu sene için başarılar diliyorum kocaeline.
 4. 1992 yılında babam beni ismetpaşa stadyumuna götürmüştü.kocaelispor-fenerbahce maçını izlemiş ve 2-1 lik körfez galibiyetiyle coşmuştuk. o günden beri koyu bir körfezli olarak kocaelispor'un pek çok maçına gittim. saatlerimi radyo ve tv karşısında geçirdim. bu takımı seviyorum.
 5. 1999-2005 yılları arasında şehrin üniversitesinin (bkz: kocaeli üniversitesi) öğrencisi olmamadan dolayı bir çok maçını izmit ismetpaşa standında izlediğim, türkiye kupası sevincini de ikinci lige düşme acısınıda yaşadığım kocaeli şehrinin takımı.

  taraftarı satan şarlatan adam siktir ol git artık hikmet karaman tezahuratı yapardık küme düşerken
 6. 1999 gölcük depremi ve 2000'li yıllardaki yanlış transfer politikaları bu takımın sonunu hazırlamıştır.
 7. bölgesel amatör liginde olan takımdır.süper lig de olduğu zamanlarda fenere cimboma 3-4 atmışlığı olmuştur.kocelisporu siyaset ve kötü yönetim bitirmiştir.
 8. yöneticilerinin yiye yiye doymadıkları kocaelispor'un şimdi de şehirde simge olmuş stadı dağ başına taşınıyor. eski stad ise çok bilindik karadenizli, genç sevgilileri olan müteahhide peşkeş çekilmiş durumda.
 9. (bkz: sefa sirmen) 'siz düşünülemez. iyiyi de kötüyü de bu adam yaşadı ve yaşattı.

  papaz faruk'un top oynadığı dönemler efsanelerdi.
 10. efsane futbolcuları: saffet sancaklı, mirko mirkoviç(mert meriç), john leshiba moshoeu, faruk yiğit, dimitri stingaciu (kaleci), taner güleri ve tabiki roman dobrowski(kaan dobra)