• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.67)
kocan kadar konuş - kıvanç baruönü
şebnem burcuoğlu’nun çok satan kocan kadar konuş romanından uyarlanan film bu toprağın kadınlarının daha çocukken nasıl koca bulmaya programlandıklarını anlatıyor.
bu kadınların arasında 30 yaşındaki efsun (ezgi mola) gerçek aşkı, sevgiyi, dürüstlüğü arar ama diğer kızlar gibi numara yapmayı, trip atmayı, erkeği parmağının ucunda oynatmayı bilmez. bu yüzden bu yaşına kadar düzgün bir ilişkisi olmamıştır.
efsun’un kadınlığın kitabını yazmış izmirli ailesi ise ona kadınlığı öğretmeye kararlıdır.
efsun da nihayet kendini türk kızlarına emanet eder. ailesi tepeden tırnağa yeniledikleri efsun’u takdim etmeye hazırlanırken efsun’un karşısına hiç unutamadığı, üstüne yenisini koyamadığı lise aşkı sinan (murat yıldırım) çıkar.
  1. türklerde istediğinde iyi bir film yapabiliyormuş dediğim proje. romantik komedi türünde belki bir 50 ilk öpücük değil ama ülke standartları üzerinde bir film olmuş
  2. muhtemelen öykünün ve hümeyra'nın oyunculuk enerjisinin etkisiyle ikinci filmi (bilgilendirme kısmındaki afiş resmi verilen kocan kadar konuş:diriliş) birincisinden daha çok beğendiğim, üçüncüsünün çekilmesini umduğum, izlemesi keyifli film serisi.