• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (1.31)
kod adı k.o.z. - celal çimen
2015 türkiye yapımı bir polisiye sinema filmidir.

celal çimen’in yönettiği filmin yapımcılığını parantez yapım adına uğur yalçınkaya ve kazım albayrak üstlenmiştir. çekimlerin gerçekçi olması için yüksek bir bütçe ile hayata geçirilen kod adı: k.o.z filminin çekimleri istanbul, kocaeli ve kartepe’de gerçekleştirilmiştir.

türkiye’nin yakın tarihine ışık tutan kod adı: k.o.z. filmi, devlet içinde devlet kurmak isteyenlerin ve arkalarındaki güç odaklarının deşifre edildiği bir hikâyeyi anlatıyor.
 1. imdb'den 1 point almış film.
  abi
 2. neresinden tutsan gelecek film, imdb'den 1 almış ayrı bir fecaat ama işin üzücü tarafı şu; sen çalmış çırpmışsın yolsuzluk yapmışsın neyse bin türlü halt işte, bunları bir şekilde kapatman lazım, hitler gibi propaganda filmi çekmen lazım, bütün halkın vergisini kullanıyosun, devletin bütün imkanlarını seferber ediyorsun fakat ortaya çıkan bu fecaat. ya biz uçak yapamıyoruz araba yapamıyoruz film de mi yapamayacağız ? bu yönüyle düşününce üzücü bir tablo.
 3. henüz izlemedim ama izleme ihtimalimin kalmadığı film.
 4. 1800 kişi 10 puan vermiş bu filme. dayanak nedir acaba?

  ne ilginç tuhaf bir durum, orda adamlar yapmış film değerlendirme sitesi, herkes faydalanıyor. bizde durum tamamen ideolojik, çünkü film ideolojik. adam gidiyor kendi partisinin filmi diye 10 puan veriyor öbürü gidiyor rakip parti diye 1 puan veriyor. işler karışıyor haliyle.

  (bkz: sanat sanat içindir)
  abi
 5. şu an bana entry girdirerek hayatımdan 15 saniye çalan film
  dude
 6. yalakası bol türk filmi
 7. izlemeye gerek bile duymadığım film müsvettesi.
 8. uzun adamın ilk beyaz perde denemesi. içinde bu kadar paralel olup hiç paralel kurgu olmaması beni etkiledi. ancak propaganda filmi denince akla gelen hitler ve mussolini'den çok şey öğrenmesi gerekiyor.
 9. ikincisinin de çekileceğini duyduğum film olarak nitelendirilemeyecek şey.