1. amerikan alternatif rock grubu. 2007 yıkından beri faal imiş. grup 4 kişiden ibaret olup, bu dört kişi aynı zamanda kardeştir(bir nevi yurtseven kardeşler gibi) gb.
  şu an hali hazırda iki albümleri vardır. hatta bir parçaları
  expendables 3 filminde soundtrack olarak kullanılmıştır.
  (bkz: come with me now - kongos)

  kişisel not; 2000'lerin amerika'sını bir parça olarak tasavvur edersem, bu parça mutlak "come with me now" olurdu. bu kadar da iddialıyım.
 2. 70'lerde meşhur olan john kongos'un 4 oğulundan oluşan grup. kendisi hala yaşıyor, ölü gibi bahsetmeyelim. oğullarını böyle başarılı görmek harika bir duygu olmalı.

  gruba gelecek olursak diğer rock gruplarından ayıran enstrüman farklılığı bulunuyor. genellikle hareketli şarkılar yapıyorlar. ismini bilmiyorum, biraz daha kalın sesli solisti için dinliyorum resmen, sesi olağanüstü. haziran'da egomaniac isimli albümleri çıktı, güzel şarkılar bulunuyor. kapaktaki goril resmi ölen meşhur goril mi acaba?

  bu arada grubun ismi the kongos, düzeltirsek iyi olur aramada bulunmuyor sonra.

  edit: öncelikle eskidiyardaki'ne teşekkür ederim. kalın sesli solist, bateri çalan kişiymiş. vikipedi jesse diyor. goril de harambe'imiş . hayvanat bahçesinde gorilin bulunduğu alana bir bebek düşüyor. goril bebeği suyun içinden çıkartıyor. daha sonra görevliler bebeği kurtarmak için harambe'yi vuruyorlar. videosu
  albümü satın almayı düşünüyorum, çok hoşuma gitti.