1. en kıral(evet kıral) burçtur. "şu burç daha kıraldır, hatta kova kıralsa şu burç imparatordur." diyen olursa saygı duyarım. ama sadece "kova dandiktir" diyen olursa ona saygı duymam.

  bu burcun mensupları biraz maldır. dünya kendi etrafında dönüyor sanır. en ikircikli burçlardan biridir ama bu ikircikliliği yavşak ikizler gibi insanların başına bela etmez, kendi içinde yaşar. odak sorunları vardır, çabuk sıkılır. her boku bilir ama aslında hiçbir bok bilmez. sonuç olarak hiçbir bok bilmez.

  ortalama sevişir, zaman zaman submissive, zaman zaman dominator olur.
 2. kova
  kova diye burç mu olur diyenlere katılıyorum.
  ikizler, yengeç , akrep....
  bi tek bu burç eşya adı.
  bakraç, helki, kova... halk arasında kovaya verilen isim.
  ki ben kova burcuyum!
  keşke bi tane de vleda falan gibi bi burç adı olaydı da yalnız kalmayaydık.
  ha! yay var, terazi var ne bileyim onlar da bir kovadan daha iyi işler için kullanılan eşyalar...
  bi ara dur bir kitap okuyayım burçlar hakkında işin aslını bilimsel öğrenmiş olayım dedim.
  çok takılmamalı diyorum, ama ibrahim hakkı bile o meşhur kitabına burçlarla ilgili bir çok şey yazmış. ve oradaki bir cümle kovaları üzer ve takıntı yapabilir!
  okumayın öyle şeyler...
  burcun ne derse desin; istersen alemin en iyi en duyarlı insanı sen olursun.
  yok kovalar ukaladır, yok akrepler sinsidir, yok teraziler dengesizdir...
  inanmayın öyle şeylere...
 3. gerçekten işkilli bir burçtur. arkadaşlığı, sevgililiğe tercih eder çünkü sohbet insanıdır, mantık insanıdır. ilişkilerin duygusal boyutu onu kasar. aynı zamanda kova bir bilim insanıdır.
 4. önyargı maduru bütün kovaların doğum günü kutlu olsun! kovaları en iyi kovalar anlar, çünkü kafaları ilk etapta anlaşılmayacak kadar karmaşıktır, kendileri bile kendilerinin ne olduğunu çoğu zaman anlayamaz. iyi veya kötü bütün genellemelere ters bir profil çizebilir her biri. aslında buradan bütün burçların ne kadar yanıltıcı olabildiğini de anlıyoruz. hem ayrıca insan insana zaten benzemiyor mu? kovaymış, akrepmiş, teraziymiş herkesin birbirine benzeyen fazlasıyla yönü var. sadece genelleme yapmak hayatı kolaylaştırıyor o yüzden böyle özellikler belirleyip burç adı altında insanları yaftalıyoruz. ne de olsa ciddi anlamda zaman kazanıyorsun, aa bu şu, bu o diyerek...
 5. saksı değiliz biz!
  mesut
 6. kitleme ve darlama şampiyonu ablamın da mensubu olduğu burç grubu.

  bir de hep haklı oluyorlar ya sinir oluyorum.
 7. kendimce aslında burç'ların insanların kişilik özelliklerini yansıtmadığına dair ve bundan (inanmamama rağmen) çok az da olsa etkilendiğimi anlatan bir kaç şey yazmıştım.
  ta ki bu gün yazılan yorumları ( balkabalka, mesut, lapis, kasiklivoyvoda) yorumunu okuyana kadar.
  yorumlarda dile getirilenlerin bir çoğunun benim özelliklerimle gerçekten uyumlu olması mı, yoksa benim farkında olmadan sergilediğim algıda seçicilik mi emin olamadım doğrusu..:))
 8. bunlardan biri de benimdir lakin neden 'abuk' olduğumuza kanaat getiremedim.

  ayrıca lapis adlı arkadaşa bazı konularda katılıyorum her ne kadar burçlara çok inanmasamda.
 9. pek patavatsız olurlar.