1. en kıral(evet kıral) burçtur. "şu burç daha kıraldır, hatta kova kıralsa şu burç imparatordur." diyen olursa saygı duyarım. ama sadece "kova dandiktir" diyen olursa ona saygı duymam.

  bu burcun mensupları biraz maldır. dünya kendi etrafında dönüyor sanır. en ikircikli burçlardan biridir ama bu ikircikliliği yavşak ikizler gibi insanların başına bela etmez, kendi içinde yaşar. odak sorunları vardır, çabuk sıkılır. her boku bilir ama aslında hiçbir bok bilmez. sonuç olarak hiçbir bok bilmez.

  ortalama sevişir, zaman zaman submissive, zaman zaman dominator olur.
 2. kova
  kova diye burç mu olur diyenlere katılıyorum.
  ikizler, yengeç , akrep....
  bi tek bu burç eşya adı.
  bakraç, helki, kova... halk arasında kovaya verilen isim.
  ki ben kova burcuyum!
  keşke bi tane de vleda falan gibi bi burç adı olaydı da yalnız kalmayaydık.
  ha! yay var, terazi var ne bileyim onlar da bir kovadan daha iyi işler için kullanılan eşyalar...
  bi ara dur bir kitap okuyayım burçlar hakkında işin aslını bilimsel öğrenmiş olayım dedim.
  çok takılmamalı diyorum, ama ibrahim hakkı bile o meşhur kitabına burçlarla ilgili bir çok şey yazmış. ve oradaki bir cümle kovaları üzer ve takıntı yapabilir!
  okumayın öyle şeyler...
  burcun ne derse desin; istersen alemin en iyi en duyarlı insanı sen olursun.
  yok kovalar ukaladır, yok akrepler sinsidir, yok teraziler dengesizdir...
  inanmayın öyle şeylere...
 3. gerçekten işkilli bir burçtur. arkadaşlığı, sevgililiğe tercih eder çünkü sohbet insanıdır, mantık insanıdır. ilişkilerin duygusal boyutu onu kasar. aynı zamanda kova bir bilim insanıdır.
 4. önyargı maduru bütün kovaların doğum günü kutlu olsun! kovaları en iyi kovalar anlar, çünkü kafaları ilk etapta anlaşılmayacak kadar karmaşıktır, kendileri bile kendilerinin ne olduğunu çoğu zaman anlayamaz. iyi veya kötü bütün genellemelere ters bir profil çizebilir her biri. aslında buradan bütün burçların ne kadar yanıltıcı olabildiğini de anlıyoruz. hem ayrıca insan insana zaten benzemiyor mu? kovaymış, akrepmiş, teraziymiş herkesin birbirine benzeyen fazlasıyla yönü var. sadece genelleme yapmak hayatı kolaylaştırıyor o yüzden böyle özellikler belirleyip burç adı altında insanları yaftalıyoruz. ne de olsa ciddi anlamda zaman kazanıyorsun, aa bu şu, bu o diyerek...
 5. saksı değiliz biz!
  mesut
 6. bir kova olarak söylüyorum dünyadaki en garip insanlarız herhalde.mantık insanıyız biz.bu yüzünden de bizim için bir insanın güzel ve zengin olması arka plandayken, akıllı ve zeki olması ön plandadır.çoğunluğun aksine kendi bildiğimizi yaparız.yanlışta yapsak sorumlusu biziz sonuçta.insanların derdini dinleriz ama kendi derdimizi en yakınımızdakiyle bile paylaşmayız.''yok kanka bir şey'' diyip geçiştiririz hemen.kimseye güvenmeyiz çünkü bu hayatta aslında herkesin yalnız olduğunu biliriz.çıkarcı değilizdir yapmacık ortamlarda bir an bile bulunmayız.kendimizden başka herkesi düşünürüz insanlar iyi olsun da biz bir şekilde yolumuzu buluruz deriz.çünkü özgüven problemimiz yoktur.çevremizdeki insanlardan farklı düşünürüz fakat insanlara bu düşüncelerimizi aktarmaktan çekiniriz belki anlaşılamayacağımızdan korkarız belki de at gözlüğüyle bakan insanların zaten bizi anlamayacağını bildiğimizden susarız.yenilikçiyizdir ama geleneklerimize de bağlıyızdır.en önemlisi ise çok şey biliriz fakat hiçbir alanda uzman değilizdir.bir muhabbette veya bir tartışmada yanlış olan bir meseleyi düzeltmek için araya girip doğrusunu söyleyecek kadar donanımlı olsakta hiçbir zaman bunu yapmayız.toplum içinde aptal rolünü oynarız.insanlar bir halt bilmediğimizi düşünür.eğlenceli bir kişiliğimiz olduğu için genelde hayatı sallamayan biri profili çizeriz ama gelin onu bide bize sorun.en önemlisi ise özgürlüğümüze çok düşkünüz.birine bağlı olarak veya birinden emir alarak yaşamak bize göre değildir.hep gökyüzüne bakarız ve uçan kuşları izleriz, onları kıskanırız.''bir kuş olup uçsaydım keşke'' diye içimizden geçiririz.evet biz ruh hastasıyız.
  lapis
 7. kitleme ve darlama şampiyonu ablamın da mensubu olduğu burç grubu.

  bir de hep haklı oluyorlar ya sinir oluyorum.
 8. kendimce aslında burç'ların insanların kişilik özelliklerini yansıtmadığına dair ve bundan (inanmamama rağmen) çok az da olsa etkilendiğimi anlatan bir kaç şey yazmıştım.
  ta ki bu gün yazılan yorumları ( balkabalka, mesut, lapis, kasiklivoyvoda) yorumunu okuyana kadar.
  yorumlarda dile getirilenlerin bir çoğunun benim özelliklerimle gerçekten uyumlu olması mı, yoksa benim farkında olmadan sergilediğim algıda seçicilik mi emin olamadım doğrusu..:))
 9. bunlardan biri de benimdir lakin neden 'abuk' olduğumuza kanaat getiremedim.

  ayrıca lapis adlı arkadaşa bazı konularda katılıyorum her ne kadar burçlara çok inanmasamda.