• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
kralların çarpışması - george r. r. martin
buz ve ateşin şarkisi, ii

krallar çarpışırken tüm diyar titrer...

george r. r. martin, taht oyunları'nın sabırsızlıkla beklenen devam kitabı kralların çarpışması'nda okuyucuları eşsiz hayal gücüyle buluşturuyor. büyü, intikam ve savaşla dolu, eşi benzeri görülmemiş bir dünyanın kapıları açılırken büyük bir serüven başlıyor.

alev ve kan rengine bürünmüş bir kuyruklu yıldız, gökyüzünü baştan başa kaplamıştır. ejderha kayası'nın kadim kalesinden, kışyarı'nın haşin topraklarına kadar korkunç bir keşmekeş hâkimdir. altı güç, demir taht'ı ve parçalanmış yedi krallık'ı ele geçirmek için kıyametvari bir savaşa hazırlanmaktadır. gecenin karanlığında ölüler yürümekte, kardeş kardeşi katletmektedir. bir akıl şövalyesi, tehlike saçan bir büyücü kadını zehirlemek peşindedir. bir prenses, öksüz oğlan kılığında dolaşmakta; ay dağları'nın vahşi adamları, yağma için inmektedir. kardeş katli, zillet, simya ve kıyımla ilerleyen bu macerada zafer, kılıcı ve kanı en soğuk olanların dahi olabilir...

"martin, birinci ciltteki vaadini fazlasıyla yerine getiriyor ve yazılmış en iyi fantastik eser olmaya aday serisine devam ediyor."
the denver post

"george martin kesinlikle destansı fantastik edebiyatın yeni ustalarından."
katharine kerr

"kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim george r. r. martin beni asla şaşırtmıyor."
robert jordan

"muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! göz kamaştırıcı."
anne mccaffrey

"muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser."
marion zimmer bradley
  1. buz ve ateşin şarkısı serisinin ikinci kitabı. ülkemizde iki cilt halinde epsilon yayınevinden çıkmıştır. türkçe çevirisini her ne kadar yetersiz bulsam da bu okuma zevkini azaltmıyor*
  2. cevirisi rezalet bir kitap. ozellikle ozel isimleri ve soyisimleri cevirme gereksinimi duymalari sasirtici. yillarin lord kumandani (bkz: jon snow) olmus bana (bkz: jon kar) . daha bircok ceviri rezaleti mevcut ama okumasi cok eglenceli. bizim sam'in yavuklusu gilly'nin adi da şebboy. tamam ingilizcesi ama ozel isimleri google translate kafasinda ceviremezsin.