• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.50)
Yazar stephen king
kubbe'nin altında - stephen king
119 karayolu'nun aşağısında, chester's mill'de kıyamet kopmak üzere...

güzel, güneşli bir günde küçük kasabanın dünyayla olan bütün bağlantısı görünmez bir güç tarafından kesilir. uçaklar görünmez bir kalkana çarpar, şiddetli bir yağmur önüne geleni yıkıp yerle bir eder. kubbe yavaş yavaş alçalırken bahçevanın eli kopar. arabalar infilak eder. aileler birbirinden kaçar, herkes panik içindedir. hiç kimse bu kalkanın nedenini, neden, ne zaman geldiğini ve ne zaman ortadan kalkacağını bilemez. bir irak savaşı gazisi ve acımasız bir politikacı kubbe'nin altındaki gücü ele geçirmeye kararlıdır, ama onların asıl düşmanı kubbe' dir, çünkü zaman gittikçe azalmaktadır.
 1. kurgusu karışık, okuması biraz çaba isteyen fakat oldukça güzel bir kitap.
 2. dizisi uyarlanmış, hatta bir bölümünde stephen king'in de oynadığı kitaptır
 3. stephen king bu kitabı 1976 yılında yazmaya başlamış. iki haftada yaklaşık yetmiş beş sayfa yazdıktan sonra devam etmemiş bırakıp gitmiş romanı.
  2007 yılında yeniden yazmaya başlayıp yanlış bilmiyorsam 2009'da bitirmiş.

  1024 sayfa. okuyup bitirmesi bir yandan çok kolay, diğer bir yandan da çok zor. o kadar fazla karakter var ki! ve sevgili stephen king büyük çoğunluğuna ismi ile ya da soyadı ile ya da lakabı ile sesleniyor.

  gerçi kitabın ilk sayfasında kasaba yaşayanlarının bir künyesi var, allah'tan var!

  fakat okuması zaman zaman ne kadar zor olursa olsun, ben bitirdiğimde çok beğendiğimi fark ettim. saygıyla okuyun derim. yılların emeği ve çalışması var sonuçta.
  iiida