1. ve tanrı ekmek almaya gitmesi için küçük kardeşi yarattı.
 2. abi kendini dövüş sanatlarinda uzman sandığından küçük kız kardeşine ciddi bir surat ifadesiyle ders vermekte .
  belit
 3. eşek kadar adam olsa da benim için; o vik vik eden oyuncak tavşana doğru ilk emeklemesini yapan dört ayaklı sevimli tiptir.
 4. "seni biz cami avlusundan aldık, bunlar benim annem babam" şakalarının (!) mağdurlarıdır, yazıktır onlara, yapmayın böyle şeyler :)
 5. benim hiçbir zaman tadamayacağım hislerin sahibi kimse. eksikliği dostluklarla kapatmaya çalışırım. tek çocuk olmak bazen çok sıkıcı be sözlük.
 6. en büyük avantajı abiyr, ablaya sahip olmasıdır.
  daha ne olsun ki
 7. canım.
 8. "evin küçüğü olacağına evin iti ol" şeklinde güzide bir atasözüne evsahipliği yapmışlığı vardır. bu atasözünü 12 kardeşin en küçüğünden öğrendim. bir bildiği var demekki.
 9. ablasına hem annelik hem babalık görevi yükleyendir.
  dişlerinin olmadığı zamanları hatırlıyorum, yemek yiyemez sütle doymaz deyip birçok şeyi sulandırarak gizlice yedirirdim. şimdilerde kelebek bulmuş, bana damar yolu açmayı öğretecekmiş. ne zaman büyümüş bu sıpa?
 10. ortanca çocuk olduğum için hem kardeş,hem abi olmanın nasıl bir duygu olduğunu bilirim.
  iki tane kardeş var birini sabahları okuluna götürürüm, diğeri benim boyumda. kardeş olması süper bir şey en başta en yakın arkadaş gibi oluyor oyun arkadaşı,yol arkadaşı oluyor sonra sizin eliniz,ayağınız uzakta ki kumandanız oluyor yani evde bir şeyler unutursunuz ararsınız kardeşinizi size getirir.
  kardeş yedek kulübesinde ki topçu gibi olur bazen,birbirinizin eşyalarını kullanırsınız,kardeş gece geç geleceğiniz zaman sizi idare eder ve hatta gece geç saatlere kadar bekler.
  kardeş sizin en abuk, en saçma hallerinizi görür, en kötü denemelerinizi,şiirlerinizi vs. "olmuş mu?" diyerek fikrini alırsınız,bir nevi deneme tahtası gibidir kardeş.
  kardeş için abi veya abla yeri geldiğinde koruyucu melek,sığınacak ev ve cüzdandır.
  kardeş en iyi sırdaş olur yaptığınız yaramazlıkları,yediğiniz haltları kardeşinizle paylaşabilirsiniz.
  canlarım benim ikisi de elimde büyüdü.