• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
kuroko no basket
teikou orta okulu'nun efsanevi basketbol takımı, bütün takımları yenmesi ve kupaları almasıyla "mucizeler takımı" ünvanıyla ün salmıştır. orta okulun bitmesi ve lisenin başlamasıyla ise takım dağılmış, takımın her bir üyesi farklı liseye gitmiştir.

bu takımın bir üyesi olan tetsuya kuroko da seirin lisesi'nde okumaya başlamıştır. burada basketbol takımına giren kuroko mucizeler takımı'nın üyesi olmasına rağmen oyundaki yeteneksizliğiyle herkesi şaşırtır.

fakat, kuroko'nun esrarengiz yeteneği onu müthiş bir takım oyuncusu yapmaktadır. takımın diğer bir yetenekli oyuncusu olan taiga kagami ile beraber, diğer takımlara üstün gelerek en iyi olmayı amaçlayacaklardır.
  1. aslında başlarken korktuğum güzel bir basketbol animesi. tsubasa gibi sonsuz koşmalar, konuşmalar olacağını düşündügümden, başlamaktan korkuyordum. 3 sezondan oluştuğu için ayrı bir korku da vardı tabi. zar zor başladım. başta yeteneksiz gözüken deha kuroko beni etkiledi. ardından liseler arası turnuva başladı. daha da bir bağladı kendine. tempo düşmüyordu. özellikle çizimler etkileyiciydi. 2 ve 3. sezonda 1. sezonun tadını alamasam da severek izledim. basketbol seviyorsanız izleyin derim.