1. orjinal adı society of skull and bones olan örgüt 1832 yılında alphonso taft ve william huntington russell tarafından 15 üye ile "yale üniversitesi öğrenci topluluğu" olarak kurulan örgüttür. illuminiati ve mason yapılanmasına benzeyen örgüt, elit ve genç üyeleri bünyesine alarak onları kilit noktalara yerleştirerek dünyayı yönetme planını hayata geçirmeye çalışır.

    diğer örgütlerden farklı olarak gizli ritüelleri vardır. bilinen ritüellerinden biri inisinasyon törenidir. örgüte yeni katılan üye çırılçıplak olarak bir tabuta yatar ve diğer üyeler etrafında toplanıp en gizli sırlarını, günahlarını anlatırlar ve bu ayin sonunda tabuttan çıkan yeni üyenin tüm günahlarından arındığına inanırlar.

    bilinen en eski üyelerinden biri abd senatörü prescott sheldon bush yani dede bushdur. dede bush sayesinde başkan george h.w. bushi başkan george w. bush'da bu örgüte katılmıştır. bilinen diğer üyeler, başkan william h. taft, senatör john kerry, yazar archibald mcleish, time yayıncısı henry luce 'dir.

    dede bush 1918 yılında apache kızılderililerinin efsane şefi jerenimo’nun ölümünden sonra kafatasını çalarak kurukafa ve kemikler cemiyetinin merkezi olarak kullandıkları ve "mezar" adını verdikleri binaya götürmüştür. perşembe ve pazar günleri düzenli olarak toplandıkları bu binada tüm saatler 5 dakika ileriye ayarlıdır. böylece gerçek dünyadan farklı bir dünyada olduklarını göstermek isterler.

    günümüz itibari ile üye sayısı 2500'ü geçmiştir. bu üyelerin oğu kritik konumlarda görev yapar. her bir üyenin kod ismi vardır. hepsi şövalyelikle ödüllendirilir.
  2. "the skulls" filminde işlenmiş cemiyettir. türkiye'de "saklı seçilmişler" adı ile gösterime girmişti.