1. yerlileriyle çok sakin ve şirin bir tatil yeridir. şimdilerde de o sakinliğini korumaktadır. çünkü eskiden sadece sörf için gidilen alaçatı pazarlama tekniklerinin tutması ile popüler bir mekan haline gelmiştir. tıpkı bodrum, cunda gibi kalabalık artık buralardadır. ilk kez 8-9 yaşında gittiğimde kuşların uçtuğu, oynadığı, ötüştüğü bir yer göreceğimi hayal etmiştim. bu açıdan kuş adası tam bir hayal kırıklığı oldu bende küçükken. ama ormanı ve denizi ile tanışınca tüm hayal kırıklıklarım geçti.
  dreng
 2. kuşadasında yapılması gereken şey tekne turudur. gerçekten doğal sanat eserlerine tanık olursunuz. tekne turu dışında pek de enteresan bir hali yoktur. milli park'ı da tekne turuna katıyorum tabii. 3. plaja filan gitme imkanınız oluyor.

  bu turların da en kötü yanı çalınan rezalet müzikler ve taksici profesyonelliğine sahip organizasyonlardır.
 3. bazı lokasyonları bok kokuyor, evet bildiğin bok.

  denizi genellikle kirli ve dalgalı. otitis externa ( dış kulak iltihabı) olmanız işten bile değil. ben oldum ordan biliyorum.

  turizm kriziyle silleyi yemiş otellerde uygun fiyata konaklayabilirsiniz.

  barlar sokağı tahmin ettiğiniz gibi. fakat kriz burayı da vurmuş, adamlar 'damı mamı, giriş ücretini siktir et gir içeri' diye yalvarıyor. içerdeki popülasyon dağılımından bahsetmeme gerek yok sanırım. çiftleşme dansına tanık olacaksınız, dikkatle izleyin. ayrıca masanıza götüm götüm dans ederek yaklaşan bir kadın görürseniz 'bok da çıkabilir, güvenmiyorum da' vaziyetini alın. (bkz: konsomatris)

  ha unutmadan, dolmuş kapısına dikkat. kapı tavanı çok alçak, pat küt vuruyorsunuz kafayı. ben vurdum ordan biliyorum.
 4. sevdiğim tatil yerlerindendir. son gittiğimde merkezde bir çadır kamp yerinde kalmıştım sanki şehirde bi bölgeyi unutmuşlar da ağaçlık kalmış gibiydi çok güzeldi umarım duruyordur.
  wtf
 5. içine sıkışmış olduğum, sakin, güzel ve yalnızlıkta zirveyi zorlamamı sağlayan yer.
 6. arılarını çok sevmiştim. git diyince giden arı mı olur? oluyormuş valla.