• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.14)
l.a. confidential - curtis hanson
1950'lerin başında los angeles küçük bir kasaba olmaktan çıkıp hayaller şehrine dönüşmeye başlamıştır.yer altı dünyasının patronu mickey cohen'in hapse girmesiyle şehirdeki diğer suç örgütleri arasında liderlik savaşı başlar. bir gece cohen'in adamlarına baskın düzenlenir ve hepsi öldürülür. öldürülenler arasında eski bir polis de vardır. bu olayı araştırmak üzere l.a. polis departmanından üç polis görevlendirir. görevlendirilen polisler karakter olarak birbirlerinden çok farklıdır ve araştırmaları onları güzel bir kadına kadar götürür.
 1. (bkz: l.a. confidential - curtis hanson)

  !---- spoiler ----!

  rollo tomasi'nin keyser söze ayarinda, cok kritik bir rolu var filmde... exley'in daha once vincennes haric kimseye bahsetmedigi bu ismi, dudley smith'ten duymasi, exley'in birden her seyi acapik gormesini, tum gizemi birden cozmesini sagliyor - ki bi seyirci olarak ben sahsen mest oldum...

  !---- spoiler ----!
 2. !---- spoiler ----!

  kevin spacey ölüm sahnesinde oynamıyor, gerçekten ölüyor. fakat yeniden dirilmesi nasıl olmuş onu çözemedim.
  şaka bir tarafa böyle oyunculuğum olsa her ciddi durumda öldürürdüm kendimi. borç istemeler, sevgili ayrılıkları ve bilumum gidici durumda rolümü keser paçayı kurtarırdım.

  !---- spoiler ----!