• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.75)
la famille belier - eric lartigau
bélier ailesinin 16 yaşındaki paula hariç tüm fertleri işitme engellidir. paula ailenin tüm gündelik işleriyle, en başta çiftlikteki işleriyle tek başına ilgilenmektedir. bir gün müziğe karşı doğuştan bir yeteneği olduğunu keşfeden müzik öğretmenin ısrarlarıyla, radio france'ın düzenlediği yarışmaya karar verir. bu karar ailesinden bağımsız yeni bir hayat tarzına sahip olması ve yetişkinliğe doğru kaçınılmaz bir adım atması anlamına gelmektedir. (kaynak: sinemalar.com)
 1. insanın içini ısıtan, gözlerini dolduran, mutluluğu hissettiren, gereksiz soundtracklerin olmadığı, yer yer güldüren, yer yer hüzünlendiren tatlı mı tatlı bir film. kimse ailesini seçemez, ama paula'nın başka bir seçeneği olsaydı yine kendi ailesini seçerdi eminim.

  !---- spoiler ----!

  favori sahnem

  !---- spoiler ----!
  bguem
 2. duygu yüklü güzel bir film. bir yandan güzel muzikler dinlerken diğer yandan sağır-dilsiz bir ailenin içine girmiş oluyorsunuz. öykü tadında bir eser, oyunculuklar çok iyi.
  vakit ayırmaya kesinlikle değer.
  abi
 3. çok sıcak, çok doğal bir film. ağlayacağım belliydi de sonunda ağlarım herhalde diye düşünürken babasının kızın şarkı söylemesini hissetmek için şarkı boyunca elini boynunda tuttuğu sahnede zamanlamam şaştı.