• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.58)
la migliore offerta - giuseppe tornatore
italya'nın en tanınmış müzayede şirketlerinden birinin sahibi olan virgil oldman (geoffrey rush), antika alanının en iyilerinden olmasının yanı sıra çok değerli bir kişisel koleksiyona sahiptir. ancak günün birinde claire ibbetson (sylvia hoeks) adında genç ve çok zengin, ancak oldukça tuhaf davranışları olan bir kadının, evindeki antikaları virgil aracılığıyla satmak istemesi sonucu hayatı değişir. claire'i daha yakından tanımak isteyen virgil'in en büyük yardımcısı, genç bir saat tamircisi olan robert (jim sturgess) olacaktır.
 1. dün gece tesadüfen bulduğum ve izleyince ben bunu nasıl kaçırmışım dediğim 2013 yapımı film.
  müzik-mekan uyumu hoş.
  gizem dolu bir o kadar da sürükleyici, ters köşeye yatıran çok güzel senaryolu bir film.
  bu arada geoffrey rush'ın oyunculuğu büyüleyici.

  !---- spoiler ----!

  her sahte sanat eserinde orijinal bir şey saklıdır.

  !---- spoiler ----!

  insan duyguları sanat eserleri gibidir. taklitler tamamen orijinal gibi gözükebilir.

  !---- spoiler ----!.
 2. oldukça eğlenceli, gizemli bir film. başrolün oyunculuğuna hayran kaldım. yine de ortasından sonra sonunun tahmin edilebiliyor olması keyfimi kaçırdı. konu daha derinlikli irdelenebilirdi.
  abi
 3. büyük bir keyifle izlediğim 2013 yapımı Giuseppe Tornatore filmi.

  !---- spoiler ----!

  filme organize bir suçun filmi olarak bakıldığında boşlukları, çelişkileri olan vasat bir film gibi görünüyor. ama bana kalırsa bu film bir suç filmi değil, bir dram filmi hatta belki bir aşk(!) filmi. hal böyleyken suç ve gizem unsurlarına dair açıkları görmek çok da rahatsız edici değil. gene de bu vaziyet filmi on üzerinden on puanlık bir film yapmaktan açıkça alıkoyuyor ve itiraf etmeliyim ki filmin daha yoğun şekilde suç ve gizem unsurları barındıran ikinci kısmı benim için daha az ilgi çekici ve suniydi.

  !---- spoiler ----!

  görsel ve işitsel olarak ruha(!) hitap eden öğeler, Geoffrey Rush'ın çok başarılı oyunculuğu... kesinlikle izlenesi.
  trailer
 4. müziklerini ennio morricone yapmıştır.
 5. !---- spoiler ----!

  etkileyici bir film. müzikleriyle, senaryosuyla, finaliyle. özellikle virgil'in claire'i gizlice izlemesiyle başlıyor filmin zarifliği. daha sonra claire'nin ürkekliği, virgil'in ilişkilerdeki tecrübesizliği; sert tartışma, kopma anlarına rağmen yeniden buluşan bu çiftin birbirlerine yavaşça bağlanmaları arttırıyor etkileyiciliği. ki sylvia hoek'un güzelliğinden dolayı ortadaki aşkı ya da virgil'i benimsiyoruz kısa sürede. izledikten sonra duygulanmamak elde değil.

  !---- spoiler ----!
  kup
 6. sanatsal sahneleri ile ruh doyuran bir film ve içinde bolca fotoğraf karesi var.
  !---- spoiler ----!

  virgil'in hayal kırıklığı benim bile ruhuma işledi.

  !---- spoiler ----!