• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
ladies in lavender - charles dance
film, ingiltere’de savaş öncesinde geçiyor. giderek yaşlanmakta olan kardeşler ursula ve janet, cornwall sahilindeki kulübelerinde dingin bir yaşam sürmektedirler. bir sabah korkunç bir fırtınanın ardından, kardeşler, bahçelerinden bakarken neredeyse boğulmak üzere olan bir adamın sahilde yattığını fark ederler. hemen yardıma koşarak eve alırlar onu. çok geçmeden bu yakışıklı polonyalı misafirlerinin harika bir yeteneği ortaya çıkar. andrea iyi bir kemancıdır. bu sırada kasabaya olga adında bir güzel resim yapmaya gelir. andrea paylaşılamayan mertebesine ulaşmıştır. ursula ve janet, her ne kadar ser verip sır vermeseler de andrea kendisi için çok değerli olacak bilgiye ulaşarak, olga’nın keman virtüözü ağabeyi ile görüşebilmek için londra’ya doğru yola çıkar. tutku kokan bir hikaye.
  1. ingiliz sinemasının dev oyuncuları judi dench ve maggie smith ile goodbye lenin'in delikanlısı daniel brühl’ü bulusturan, müzikleri büyük ölçüde joshua bell tarafından icra edilen 2004 yapımı film.

    aynı zamanda charles dances'in yönettiği ilk film.

    aşkın yaşı, yeri ve zamanı olmadığını anlatan, duyguların zarafetle yaşandığı, müzikleri ile göz yaşartan, üç devin alçakgönüllü oyunculuğu ile sımsıcak bir film…

    görüntüler, dekorlar, atmosfer ve özellikle o dönemi yansıtan kostümler mükemmeldi.