1. türk yöntemi pizza...
  orta kalınlıkta açılmış hamurun üzerine, çeşitli besi hayvanlarının etiyle hazırlanan harç yayılır ve fırına verilir. piştiğinde ortaya çıkan şey lahmacundur.
 2. kelime anlamı etli ekmek olan yemek. ayranla çok iyi gider kendisi.
 3. bana göre etli ekmekten her zaman farklıdır. şanslıyım ki çok defa yerinde yiyebildim. etli ekmekte et, çekilmez zırhla inceltilir. katkı malzemesi daha azdır. sunumu da farklıdır.

  lahmacun da acılı acısız kavramı var malum. fındığı var antep'i var.. yalnız dışarıda yenildiği vakit dikkat etmek gerek yediğimiz yere. et kısmı her şey olabilir. hayvanın türlü sakatatlarından tutun da ... neyse dikkat edin siz. evde de yapılması mümkündür tabi uğraş ister biraz. kimileri vardır içini hazırlar fırınlara teslim eder onlar gerisi yapar.
 4. yandım dedikçe buz gibi edalı cilveli lahmacun .
 5. ismi arapçadan bilinenin aksine etli ekmek değil de etli hamur şeklindedir. lahm (et) , ajin (hamur). yemeğin kendisi de arap kökenlidir. türkiyede lahmacun dendi mi akla gaziantep şehri gelir. genellikle içine limon sıkıp , maydanoz serpilerek yenir.

  hatay'da da çok iyi yaparız lahmacunu. bekleriz :)
 6. birkaç aydır uzaklaştığım yemek.
 7. peşine kocaman, dumanı üzerinde bir künefe gömüldüğü taktirde gününüzü mükemmele dönüştürebilecek olan kutsal yiyeceklerden birisidir.

  tek olarak tüketilmesi tavsiye edilmez.
  mutlaka çift olarak tüketin.
  (yani iki tane yiyin, illa sevgilinizle arkadaşınızla vs. gömmek zorunda değilsiniz.)
 8. mesut
 9. dana etiyle tarifi imkansız bir hal alan bir tür hatay yemeği