1. "unknown torbası"na attığım terim.
 2. troller ile ilgili olarak, lale olan yazar geri döndüğünde tüm haklarına hemen kavuşamasa biraz daha dikkatli olabilirler sanırım. örneğin geçici olarak başlık açmaları engellenmeli, bunun için dönüşünden itibaren atıyorum 10 tane beğenilen edebi eser girmesi gerekse önleri baya kesilir gibi geliyor. aynı şekilde mesajlaşmaları da engellenerek organize olmalarının bir nebze önüne geçilebilir sanırım.

  edit: imla
 3. güç geçmiyor ki sevdiğim bir yazar daha lale olmasın.youreads moderasyonu, lale olan youserların neden lale olduğunu açıkladıkları bir başlık açıp kamuyu yani bizi aydınlatırlarsa güzel olur.

  bunu beğenin, favoriye alın, tepki gösterin. bir devleti halkın yönettiği gibi bir sözlüğü de yazarlar yönetir.

  edit: mod akışı falan demişsiniz ama orada neden lale olduğu yazmıyor sadece şu üyenin durumu lale olarak değiştirilmiştir diyor ben nedenini soruyorum.ona göre bilelim tanıyıp sevdiğimiz "benim youserım yapmaz" dediğimiz youserlar neden lale olmuş .
 4. bir keresinde benzer bir tavsiye yöneltmiştim. bu bilginin genelde mod akışında bulunduğunu belirten bir cevap almıştım. lakin düşününce bu isteğin artılarıyla beraber eksileri de var. benim sevdiğim youserlar "lalelenmiyor" genelde. bana hava hoş.
  bozuk
 5. bence lale olan youser haricinde kimseye böyle bir açıklama yapılmasına gerek yok.

  o ne öyle 'bi kaçını meydanda sallandıracan bak bi daha yapıyolar mı' listesi gibi.
 6. görünüşe göre cliff gitmeden önce laleliği araştırmış sanırım asdfasdf
 7. bir lale devrini daha atlattık. suyunu gübresini eksik etmeyen elleriniz dert görmesin.
 8. trolller konusunda tepkili olanlardan değilim. hatta, fazla özgürlükçü olduğum bile söylenebilir. hakaret, ırkçılık vs içermediği sürece herkes her şeyi yazabilsin diye düşünüyorum. bu yüzden, moderasyonun üyeleri lale yapması gerekli mi acaba diye düşündüğüm bile olurdu.
  ilk defa lale yazısını görünce elinize sağlık dedim.
  http://youreads.net/yorum/161634 yorumumdaki editle de özetledim. kimdir, ne yazar bilmiyorum. okumaya da üşendim ama son yorumu laleliği fazlasıyla haketti.
 9. merc
 10. kuralla aykırı davranmış bütün laleler laleliği hak etmiştir. gizli mod falan değilim, yanlış anlaşılmasın. ama o kadar hoşuma gitti ki bu durum. ohhhh iyi oldu diyorum. saygı sınırlarını aşarsanız bu olur! umarım döndüğünüzde saygılı bireyler olmuş olarak dönersiniz.

  gece gece yazasım vardı. iyi yaptım.