• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
land ho - aaron katz ve martha stephens
"yaşını başını almış üvey kardeşler colin ve mitch; izlanda’nın reykjavik şehrinde, kaybolan gençliklerini yeniden bulabilmek için, gece kulüpleri, moda kaplıcalar ve engebeli kamp yollarında geçen küçük bir maceraya atılır. 1980’lerin mizah ağırlıklı yol filmlerine bir geri dönüş sayılabilecek bu macera, yaşlılık, yalnızlık ve dostluk üzerine samimi bir keşif olacaktır."
 1. geçen yıl kısıtlı bir süre abd salonlarında ve sadece festivallerde gösterilip daha sonra dvd'si basılan "land ho!" filmi, yaşlılık, yalnızlık ve dostluk üzerine kurulu samimi senaryosuyla geçen senenin en şirin filmlerden birisiydi.

  sadece kadın yönetmenlerin kurduğu bir oluşum olan "gamechanger films"in finanse ettiği ilk film olması özellğini de taşıyan land ho! geçen yılın başında ilk kez sundance film festivali'nde gösterildi. filmin yaşlı kurtları paul eenhoorn ve earl lynn nelson’ın harika oyunculukları ve izlanda’nın muhteşem atmosferi sony pictures yetkililerini çok etkilemiş ve sony, filmin haklarını satın almıştı. bu sayede film dünya genelinde vizyona girme şansını elde edecekti fakat beklenen ilgiyi görmemiş olmalı ki planlanan dağıtım süreçlerinin hiç birisi gerçekleşmedi. varlığından bile çok az kişi haberdar. açıkcası bu kadarını beklemiyordum. kayboldu gitti güzelim film.

  şahsen, malum ortamlarda yerini aldıktan hemen sonra izlemiş ve beğeniştim. dış çekimlerin fazlalığından dolayı izlanda denilen doğa harikası resmen rol çalıyor filmde. oyunculuklar da çok iyi. topu topu 2 tane filmde oynamış olan earl lynn nelson'ın oynadığı karakter çok şirin. insan böyle dedesi olsun istiyor resmen.

  özellikle moraliniz bozuk olduğu bir günde izlerseniz rahatlatıcı etkisi olabilir, öyle sakin bir film fakat böyle filmleri sevmiyorsanız sıkılıp, nefret dahi edebilirsiniz. velhasıl filmin 3 kelimelik özeti huzurlu, samimi ve izlandalı denilebilir.

  fragman: https://www.youtube.com/watch?v=VOrALE_pBxU
  imdb: http://www.imdb.com/title/tt3283556/