1. geçtiğimiz hafta isveç'in bir radyo kanalında 1 saatlik bir program sunan metallica'nın bateristi.
  2. baterist olduğunu iddia eden ramazan davulcusundan hallice müzik baronu.
  3. danimarkalıdır.

    https://m.youtube.com/watch?v=uqvlsifmzie

    video kopenhag konserlerindendir. videoda james hetfield kopenhaglilara kendilerini evlerinde hissettirdikleri için teşekkür eder ve kopenhag'in lars'in gerçekten de evi olduğunu söyler. çok başarili bir canli performans değildir. videonun esprisi james hetfield'in ağzindan lars'in danimarkali olduğunun söyleniyor olmasidir. ennio morricone'den çaliyor olmalari da ayri bir hoşluktur.
  4. beste yapmasına sözüm yok ama metallica gibi bir grubun davulcusu lars olmamalıydı bence. james'le birlikte grubun kurucusu olması elbette başka bir ihtimale izin vermiyor ama keşke başkası olsaydı. bir kere bana kullandığı set çok küçük geliyor senelerdir. jazz davulcusu olursun o kadar set kullanırsın anlarım. çünkü çalış teknikleri ve vuruşlar farklı olduğundan, jazz davulcuları o kadarcık setten dünyalar kadar ton çıkartabilirler. ama bir metal davulcusu için çok küçük bir set bence. ayrıca yaratıcılık olarak da pek iyi olduğu söylenemez. megadeth'teki davul ritimlerini metallica'da hiçbir zaman bulamadım. ki davul ritimleri direkt olarak gitarları da etkilediğinden şarkılarda büyük farklılıklar oluyor. onu hayranlıkla izleyenleri de anlamıyorum o yüzden. neyse yaptığı bestelerin hatrına sevelim artık napalım.
    jimi
  5. ünlü metal gruplarındaki en yeteneksiz bateristler adında bir liste sunsak birinci sıraya yerleşebilirdi sanırım. yazdığı ritimler berbat, tek yaptığı konser boyunca dilini sallayıp durmak. canlı da dinledim, gene etkilenmedim. yani ne bileyim onun yerine kat kat daha kaliteli insanlar olsa grup şimdi olduğundan çok daha iyi olurmuş. bir de kıskanç. and justice for all'daki bas seslerini kıstırmasından ve jason'ı gruptan atma olayındaki sergilediği tavırdan belli bu. kesinlikle metallica'ya yakışmayan bir şahıs.