• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.33)
le tout nouveau testament - jaco van dormael
tanri aslinda brüksel'de yasiyor, hem de oldukca müstehzi bir insan seklinde. ama oldukca inatci ve dogrucu bir kizi da var ve kizi yüzünden tüm güclerini kaybeden tanriyi cok zor zamanlar bekliyor.
 1. bu fransiz'larin sinema anlayisi biraz farkli, yaraticilik ve optimislik tavanda. bu film de amelie'de oldugu gibi insan baska alemlere daliyor, zaman nasil geciyor farketmiyor. sonunda keske dunya boyle olsaydi deyip seni sabah ise-okula gitmek zorunda birakan calar saatinin hayattan biktiran melodisini bekleyerek uykuya daliyorsun.

  ayrica gördügüm en iyi tanri tasvirlerinden biri var filmde. mutlaka seyredilmeli deyip onumuzdeki filmlere bakalim.
 2. jaco von dormael'in "mr. nobody" filmiyle bende hatırı sayılır bir yeri vardır. kendisinden tam altı yıl ayrı kaldıktan sonra çölde kutup ayısı etkisi yaratan yeni filmi bana yine aynı eşşiz lezzeti verdi. tadı damağımda kaldı açıkçası tekrar tekrar seyredilesi...
 3. film, betimlemeleriyle ağızda hafif bir kitap tadı bırakıyor. bundan güzeli, hiç ölmeyecek gibi yaşadığımızı bize hatırlatan bir filmde bu denli hayat dolu müziklerin kullanılması.
  romeau- la rappel des oiseaux
  purcell- o solitude
  schubert- the death and the maiden
  cherles trenet- la mer
  hendel, dalida.. ve daha pek çok dinlemeye doyamayacağınız şarkılar
 4. çok tatlı bir film kesinlikle. din eleştirisi ile birlikte küçük kahramanımız/mesihimiz ve onun altı havarisi hayat hakkında ekstrem sayılabilinecek noktalardan bizlere dersler veriyor.